İŞKUR İş İlanları

Yüksek Teknoloji Enstitüsü İŞKUR aracılığı ile temizlik personeli ve güvenlik görevlisi alımı yapıyor!

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Personel Daire Başkanlığı, Türkiye İş Kumu (İŞKUR) aracılığı ile temizlik personeli ve güvenlik görevlisi alımı yapıyor!

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Personel Daire Başkanlığı, Türkiye İş Kumu (İŞKUR) sayfasında yeni personel alım ilanları yayınladı. İŞKUR’un kamu iş ilanları sayfasında yayınlanan 3 farklı ilana göre Yüksek Teknoloji Enstitüsü, ilköğretim mezunu temizlik personeli ve lise mezunu silahsız güvenlik görevlisi alımı yapacak.
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Personel Daire Başkanlığı personel alımı için 18-35 yaş sınırı bulunmaktadır. Başvuru yapmak isteye adayların en geç 26 Ekim 2020 tarihine kadar İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden online başvuru yapmaları gerekmektedir.

İŞKUR aracılığı ile hemen başvuru yapmak için aşağıda belirtilen linki tıklayabilirsiniz. Toplamda, KPSS şartsız, kura çekimi ile 3 temizlik personeli alımı ve 2 güvenlik görevlisi alımı yapılacak olup, alınacak temizlik işçilerinden 1’i engelli kadrosu için ayrılmıştır.

BAŞVURU DETAYLARI

1. Her aday ilan edilen kadrolardan, yalnızca bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

2. Başvurularda, kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır. Başvuru süresi içinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmez.

3. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

4. Başvuru listesinin İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğü’ne gönderilmesine müteakip sözlü sınava alınacak asıl ve yedek listeler belirlenecektir. Sözlü sınava alınacak asıl adayların listesi İŞKUR’un gönderdiği ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle boş kadro sayısının

4 (dört) katı noter huzurunda kura ile belirlenecek olup, belirlenen asıl ve yedek aday listeleri, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğü web sayfasında (https://www.iyte.edu.tr) ilan edilecektir.

5. İlan edilen kadrolara iş başvurusunda bulunan adayların sınav yeri, sınav tarihi, sınav sonuçları, itiraz sonuçları asıl ve yedek aday listeleri ile diğer her türlü duyurular İzmir Yüksek (https://kamuisilanlari.net/) Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğü web sayfasında (https://www.iyte.edu.tr) ilan edilecek, adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir.

6. Başvuru yapan adayların başvuru sürecini, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğü web sayfasından (https://www.iyte.edu.tr) takip etmeleri önem arz etmektedir.

KURA İŞLEMLERİ

1. Kura çekimi 04.11.2020 tarihinde Enstitümüz “İYTE Gösteri Merkezi”nde saat 10.00’da yapılacak olup, herhangi bir değişiklik olması durumunda https://www.iyte.edu.tr adresinden adaylara ayrıca duyurulacaktır.

2. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecektir.

3. Kura sonucu, https://www.iyte.edu.tr adresinden ilgililere duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek olup, ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

BELGE TESLİMİ

Sözlü Sınava katılmaya hak kazanan adayların, aşağıdaki belgeleri, 09-10-11 Kasım 2020 tarihlerinde Rektörlük Binası Personel Daire Başkanlığı’na teslim etmeleri gerekmektedir.

1. Kimlik Kartı / Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
2. Vesikalık Fotoğraf (2 Adet)
3. İkametgah (E-devlet üzerinden alınabilir)
4. Askerlik Durum Belgesi (E-devlet üzerinden alınabilir)
5. Adli Sicil Kaydı (E-devlet üzerinden alınabilir)
6. Diploma fotokopisi
7. Sürücü belgesi fotokopisi (güvenlik alımı için)
8. Özel Güvenlik Kartı(Silahsız) fotokopisi (güvenlik alımı için)

SÖZLÜ SINAV VE SINAVA İTİRAZ

1. Sözlü sınav, mesleki bilgi ve becerilerden, yürütmekle yükümlü olacakları görevlerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun şekilde yapılacaktır.

2. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü tarafından noter huzurunda kura usulü ile belirlenen (belgeleri eksiksiz ve şartları karşılayan), sözlü sınava katılacak adayların listesi ile sözlü sınavın (kamuisilanlari.net) yapılacağı tarih, yer ve saat, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğü web sayfasında (https://www.iyte.edu.tr) ilan edilecektir, ayrıca adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir.

3. Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

4. Sözlü sınavda tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek olup, adayların atanmaya esas başarı puanı ve başarı sıralaması, bu puan üzerinden tespit edilecektir. Puanların eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olana, mezuniyet tarihlerinin de aynı olması durumunda yaşı büyük olana öncelik verilecektir.

5. Başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle, kadro sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Sınav sonuçları, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğü web sayfasında (https://www.iyte.edu.tr) ilan edilecek olup, ayrıca adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir.

6. Adaylar, sınav sonuçlarının ilanından itibaren 3 (üç) iş günü içinde, sınav sonuçlarına ilişkin itiraz dilekçelerini, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı’na yazılı olarak verebilecektir. İtiraz sonucu 2 (iki) iş günü içinde sonuçlandırılarak, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğü web sayfasında (https://www.iyte.edu.tr) ilan edilecektir. Adaylara ayrıca herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir.

İŞE BAŞLAMA

1. Sınavda başarılı olup da işe başlamayanlar ile atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak işe başlatılmayanlar yerine, yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlanmak suretiyle yerleştirme yapılacaktır.

2. Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup, tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

3. Sınavda başarı göstererek atanmaya hak kazananlardan, doğum, hastalık, askerlik vb. gibi nedenlerle göreve başlayamayacak durumda olanların, bu durumlarını belgelendirerek İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı’na yazılı olarak bildirmeleri halinde diğer atama şartlarını taşımaları kaydı ile göreve başlamalarına engel durumun sona ermesini müteakip göreve başlamaları sağlanacaktır.

İŞKUR üzerinden temizlik personeli alımı başvuru yapmak için BURAYA TIKLAYINIZ

İŞKUR üzerinden engelli kadrosuna temizlik personeli alımı başvuru yapmak için BURAYA TIKLAYINIZ

İŞKUR üzerinden silahsız güvenlik görevlisi alımı başvuru yapmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.