EkonomiGündem

Hayaller doğalgaz rezervi gerçekler ise askıda ekmek kampanyası!

MHP Lideri Devlet Bahçeli Karadeniz’de bulunan doğalgaz rezervinin ekonomide iyimser bir hava oluşturduğunu iddia etti. CHP ve İYİ Parti ise askıda ekmeği hatırlatıp vatandaşın ekonomisi ile yanıt verdi.

SIKIŞTIKÇA GAZ BULUP SONRA FATURALARA ZAM YAPIYORLAR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Doğalgaz rezervi buldun sonra bir daha buldun… Peki, sonunda nereye geldik? Askıda ekmek kampanyası… Boş tencereden çok ses çıkar. Boş konuşuyorlar. Mutfağı bilmiyorlar. Marketlerde bebek mamalarına kilit vurulmuş kimse çalmasın diye ama bunlar onu bile görmüyorlar.

İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener: Türkiye doğalgaz rezervleri hayalleri ile zengin olmuş… Ama gerçekler askıda ekmek kampanyası… Sıkıştıkça gaz bulup, zordaki vatandaşın gazını almaya çalışmanız artık sıktı… Bir yandan doğalgaz bulduk diye caka satıyorsunuz diğer taraftan faturalara zam yapıyorsunuz. Milletin umutları ile oynamayın artık. Eşe, dosta, yandaşlara milyonları dağıt ama geçinemeyen vatandaşa gelince sabır de… Eve ekmek götüremiyorum diyen dar gelirliye gelince askda ekmek kampanyası… Böyle bir vicdansızlık olur mu?.. Hem ekonomi uçuyor deyip, hemde askıda ekmek kampanyası başlatıyorsanız, biriniz yalan söylüyor demektir.”

Siyasette ekonomi tartışması Karadeniz’de bulunan gaz rezervi üzerinden başladı, işsizlik ve bütçe rakamları üzerinden devam etti. CHP Lideri işsizlik rakamlarına AK Parti seçmenleri bile artık inanmıyor dedi.

AÇIKLANAN İŞSİZLİK RAKAMLARINA AKP SEÇMENİ BİLE İNANMIYOR

Kemal Kılıçdaroğlu: ‘’Hükümetin açıkladığı işsizlik rakamları doğru mudur? Diye bir anket yapmışlar. Yüzde 85,3’ü ‘’açıklanan rakamlar doğru değil, işsizlik rakamları açıklanandan fazladır’’ diyor. Bu AK Parti seçmeninde yüze 70,3’e den geliyor. Yani AK Parti seçmeninin yaklaşık 4’de 3’ü açıklanan işsizlik verilerine inanmıyor.

25 KURUŞTAN ALINAN ELEKTRİK VATANDAŞA 71 KURUŞTAN SATILIYOR

Elektrik dağıtım şirketleri elektriği alıyorlar ve bunu vatandaşa satıyorlar. 2020’de devletten bu elektriği 25 kuruştan alıyor ve vatandaşa 71 kuruştan satıyor. Bu saray hükümeti kime hizmet ediyor?’’ dedi.

14 YIL ÖNCESİNE DÖNÜŞ VAR

Meral Akşener: Bu bütçe, bugüne kadarki bütçelerin içinde en iddiasız bir bütçedir. Bu ülkede 14 yıl öncesinin kişi başı gelirine dönüş var.

BAHÇELİ, EKONOMİYİ ELEŞTİRENLERİ BÖYLE ELEŞTİRDİ

MHP Lideri Devlet Bahçeli: ‘’Bunlar her fırsatta ye ekonomiyi kötülerler, ya Türkiye’yi kötü gösterirler… Bunlar ne ekonomiden anlarlar, ne milli kazanımlara sevinirler… dedi. ’’

Muhalefet ekonomiyi, Bahçeli’de ekonomiyi eleştirenleri eleştirdi. Bahçeli sözlerini askıda ekmek kampanyasına getirerek çok dikkat çeken ifadeler kullandı;

Bahçeli: ‘’biz askıya ekmek koyduk, ekmeksizler birer birer saklandıkları delikten fırlayarak ortaya çıktılar. Vay ekmeksizler vay… Biz askıya ekmek çıkardık deva yerine beladan ibaret olan siyasi fosiller, sazan gibi ağa takıldılar, askıya çıktılar’’ dedi.

Bahçeli DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı bu sözlerle hedef aldı. Bir taraftan yaptığı kampanyanın bir ağ olduğunu, ağa takılanlar arasından da Babacan’ın olduğunu ima etti. ‘Saklandıkları deliklerden çıktılar’ sözleri ise, bu gerçekten bir yardım kampanyası mıydı yoksa muhalefete tuzak için kurulmuş bir kampanya düzeneği miydi? Bahçeli’nin bu kafa karıştıran açıklamalarında Ali Babacan’ın yanıtı da aynı şekilde sert oldu.

MİLLİYETÇİLİK ASKIDAN EKMEK ALMAYA MUHTAÇ KİMSEYİ BIRAKMAMAKTIR

Babacan: Yeri geldiğinde yerliyiz, milliyiz diyorlar. Milliyetçilik askıya ekmek koymak değildir. Milliyetçilik; ‘’askıdan ekmek almaya muhtaç kimseyi bırakmamaktır’’ o ülkede… Sadece belli kesimleri değil, tüm vatandaşları zengin etmektir milliyetçilik. Milliyetçilik,  halkına verdiğin sözleri tutmaktır. Hesabını göreceğim dediğin kişilerle hesapsız birliktelik kurmak değildir’’ dedi.

Kılıçdaroğlu ise ironi yaparak cevap verdi;

‘’Askıda ekmek… Projeye bakın Allah aşkına… Ne proje ama… Çağ açan bir proje… Bizim fakirliğimizi, 18 yılın sonunda ki rezilliği bu fotoğraftan daha iyi dünyaya anlatamazsınız. O yüzden Bahçeli’ye yürekten teşekkür ederim’’ diye yanıtladı…

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu