EkonomiGündem

Önce yoksulluğa mahkum edip sonra sanki bir lütuf gibi ekmek yardımı yapmaya başladılar!

İktidarın ekonomi politikasını eleştiren bu kez Cumhur ittifakına dışarıdan destek veren Büyük Birlik Partisi (BBP) oldu. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’da hem MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi hem de Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı hedef aldı. Ali Babacan ‘’önce yoksulluğa mahkum edip sonra sanki bir lütuf gibi ekmek yardımı yapmaya başladılar!’’ dedi. AKP genel Başkan yardımcısı Vedat Demiröz’ün ise borçlar, primler ve cezalar için yaptığı paylaşım heyecan yarattı!

Siyasetin değişmez sıcak başlığı ekonomi gündemi… Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomide iyimser bir tablo çizmeye çalışırken bu kez eleştirilere muhalefetten değil… Tepkiler Cumhur ittifakına dışarıdan destek veren Büyük Birlik Partisi’nden geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘’tarım ve ormanda 21 projeyi hayata geçiriyoruz’’ açıklamalarına cevap veren, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici şunları söyledi;

BELLİ KESİM İÇİN HAR VURUP HARMAN SAVURUYORLAR

Mustafa Destici: Tarım için öyle 10 kalem destek açıklaması yapmana gerek yok. Mazottan ve gübreden alınan ÖTV’yi kaldır, geri kalanını benim çiftçim yapar. Elektriği yarı fiyatına tarım üreticisine ver yeter… Adeta belli bir kesim için har vurup harman savuran bir döneme girildi. Öbür tarafta ise asgari ücretli, işsiz, emekli zor durumda…

ÖNCE YOKSULLUĞA MAHKUM ETTİLER SONRA EKMEK YARDIMI

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’da, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin askıda ekmek kampanyasına tepkiyi sürdürdü.

Ali Babacan: Halkımızın onuru ile oynuyorlar. Önce yoksulluğa mahkum edip sonra sanki bir lütuf gibi ekmek yardımı yapmaya başladılar!

BAHÇELİ EKONOMİYİ ELEŞTİRENLERE TEPKİ GÖSTERDİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli ekonomiyi eleştirenlere kriz çığırtkanlığı yapmakla suçladı.

Devlet Bahçeli: Ekonomide yıkım ve kriz çığırtkanlığı yapanlara aziz millet icazet vermeyecektir.

BAKAN ALBAYRAK’IN O MESAJLARINA TEPKİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ‘’ihracat treninin başına üretim lokomotifini getirerek istikrar ve verimlilik vagonlarını milli ekonomi raylarına oturtuyoruz’’ sözlerine de tepkiler büyüktü.

Babacan: ekonomimiz büyük bir karanlık tünelinin içinde. Ekonomi yönetimi öyle lokomotif, tren falan diyerek durumu idare etmeye çalışsalar da vatandaş uzun süre önce çoktan trenin raydan çıktığını biliyor.

VERGİ, ÖĞRENCİ KREDİ BORÇLARI VE TRAFİK CEZALARI YAPILANDIRILACAK

Ali Babacan Albayrak’ı hedef alırken Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu ’da Doğu Türkistan programında hükümeti, Çin’in Türkistan’da yaptığı zulme, para için sessiz kalmakla suçladı. Siyaset Ekonomiyi tartışırken AKP genel Başkan yardımcısı Vedat Demiröz ise öğrenci kredi borçlarından trafik cezalarına kadar birçok kalemde ki borçların yapılandırılacağı açıklaması geldi. Sosyal meyda hesabı üzerinden açıklama yapan Demiröz şöyle dedi;

Vedat Demiröz: Cumhurbaşkanımızın talimatları ile 4 milyon kişinin 500 milyar liralık vergi ve sigorta borçları, gümrük, trafik, köprü geçiş cezaları, öğrenci kredi borçları, belediyelere olan çeşitli borçlar ve bazı idari para cezaları yapılandırılacak.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu