İŞKUR İş İlanları

İŞKUR aracılığı ile Kamu ve özele 174 hasta ve yaşlı bakım elemanı alımı yapılacak!

İŞKUR aracılığı ile Selçuklu Üniversitesi hastanesine ve özel sektörde faaliyet gösteren bazı hastane ve sağlık kurumlarına 174 hasta ve yaşlı bakım elemanı alımı yapılacak.

İŞKUR aracılığı ile Kamu kurumlarından olan Selçuklu Üniversitesi hastanesine ve özel sektörde faaliyet gösteren bazı hastane ve sağlık kurumlarına 174 hasta ve yaşlı bakım elemanı alımı yapılacak. Kamuya alınacak hasta ve yaşlı bakım elemanlarının lise mezunu olmaları gerektiği bildirildi. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden özel sektöre alınacak hasta ve yaşlı bakımı için ise en az ilköğretim mezunu istendiği belirtildi.

KAMUYA 67 ÖZEL SEKTÖRE 107 HASTA VE YAŞLI BAKIM ELEMANI ALINACAK

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yeni bir personel alım ilanı yayınladı. Özel sektöre ait şirketler ise hasta ve yaşlı bakımı elemanı alımı için yine İŞKUR üzerinden 40 farklı iş ilanı yayınladı. Bu ilanlara göre kamuda daimi olarak istihdam edilmek üzere KPSS şartsız bay-bayan 67, özel sektörde istihdam edilmek üzere 107 adet hasta ve yaşlı bakım elemanı alınacaktır.

BAŞVURU TARİHLERİ

Selçuklu Üniversite tarafından yayınlanan ilana göre, personel alımları 19-23 Ekim 2020 tarih aralığında yapılacak. Özel sektör alımları ise her bir ilanın son başvuru tarihi farklı olmak üzere Kasım ortalarına kadar devam edecek. Kamuya ve özele hasta ve yaşlı bakım elemanı alımları İŞKUR üzerinden online şeklinde yapılacak olup, her ikisi içinde aşağıda (kamuisilanlari.net) başvuru ekranlarına ait linkler verilmiştir. Belirtilen linklere tıklayarak iş başvurusu işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı tarafından Türkiye İş Kurumu’nun ‘’kamu iş ilanları’’ sayfasında yayınlanan ilan detaylarında şu bilgilere yer verildi.

HASTA BAKIMI VE TEMİZLİĞİ HİZMETLERİ

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,

24 saat vardiyalı çalışmaya müsait ve görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük (www.kamuisilanlari.net) aylığı almıyor olmak, 5. Askerlik ile ilişiği olmamak. (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak.),

Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve 30 yaşını doldurmamış olmak,

Bu hizmet türünde istihdam edilecek personelin öğrenim düzeyi; “Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından ya da sağlık hizmetleri alanının ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarından” birinden mezun olması şartı aranacaktır. 8. İlan tarihi itibariyle Konya İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.

Diğer hususlarda ilgili mevzuat/yönetmelik hükümleri gereğine göre işlem tesis edilir.

KURA İŞLEMLERİ

Kura işlemi “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in Geçici 6. Maddesine” göre 03/11/2020 tarihinde saat 10:00’da Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezinde yapılması planlanmış olup, herhangi bir değişiklik olması durumunda www.selcuk.edu.tr adresinden adaylara ayrıca duyurulacaktır.

Noter kurasına katılacakların isim listesi, kura tarihi, yeri, saati, ve sonuçları www.selcuk.edu.tr adresinden ayrıca duyurulacaktır.

İŞ BAŞVURULARI

Sürekli İşçi kadroları ve başvuru şartları Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün internet sitesinden yayımlanacak olup şartları uyan adayların başvuruları 19/10/2020 – 23/10/2020 tarihleri arasında İŞKUR İl Müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacaktır.

Selçuklu Üniversitesi personel alımı online başvuru için BURAYA TIKLAYINIZ

Özel sektör kurumlarının güncel iş ilanlarını görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.