Personel Alımı

7-17 Aralık’ta kamuya 400 güvenlik alımı ve 100 temizlik personeli alımı yapacak!

Resmi Gazete’de yeni güvenlik iş ilanı ve temizlik personel alım ilanı yayınlandı. İlana göre Kültür ve Turizm Bakanlığı en az lise ve önlisans mezunu 400 güvenlik görevlisi ve 100 temizlik personeli alımı yapılacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı toplamda bay-bayan 500 personel alımı yapacak olup başvurular 7-17 Aralık 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Kültür Bakanlığı güvenlik alımı ve temizlik personeli alımı için yayınlanan ilanda ‘’2020 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın 400 koruma ve güvenlik görevlisi ile 100 destek personeli (temizlik görevlisi) olmak üzere toplam 500 sözleşmeli personel alınacaktır’’ denildi. Peki, özel güvenlik görevlisi alımı ve temizlik işçisi alımı için istenilen şartlar nelerdir? İş başvurular nereye ve nasıl yapılacak? İşte detaylar…

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Lise ve dengi okul mezunu veya önlisans mezunu olmak.

2020 KPSS (B) grubu sınavından P94 puan türünde en az 55 puan almış olmak.

Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. -Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.

10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşıyor olmak.

Erkek adaylar için; Boyunun 170 cm den kısa olmaması, kilosunun ise cm cinsinden boy uzunluğunun son 2 rakamından 15 den fazla, 13 den az olmaması gerekmektedir. (Örneğin boy uzunluğu 170 cm ise kilosu en fazla 70+15=85 kg ve en az 70-13=57 kg olmalıdır.)

Kadın adaylar için; Boyunun 160 cm den kısa olmaması, kilosunun ise cm cinsinden boy uzunluğunun son 2 rakamından 15 den fazla, 13 den az olmaması gerekmektedir. (Örneğin boy uzunluğu 170 cm ise kilosu en fazla 70+15=85 kg ve en az 70-13=57 kg olmalıdır.) -Güvenlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak.

Güvenlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak.

Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.

TEMİZLİK PERSONELİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Lise ve dengi okul mezunu olmak.

2020 KPSS(B) grubu sınavından P94 puan türünde en az 55 puan almış olmak.

Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak.

Temizlik görevini yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu bulunmamak.

ÖZEL ŞARTLAR

1- Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan nitelikleri taşıyor olmak

2- 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre, ön lisans mezunlarında KPSSP93 ve ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunlarında KPSSP94 puan türünden en az 55 ve üzeri puan almış olmak

3- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak

4- Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olmak.

BAŞVURU ŞEKLİ VE YERİ

1. Başvurular elektronik ortamda 07/12/2021-17/12/2021 tarihleri arasında alınacaktır.

2. Başvurmak isteyen adaylar, Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir.

3. Aranan şartlardan herhangi birini taşımadığı tespit edilen adayların başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.

4. Adaylar sadece bir il ve öğrenim durumuna göre bir pozisyon için başvuruda bulunabilecek olup, tercih ettiği il için yapılacak sıralamaya katılacağından, birden fazla il veya nitelik (öğrenim, pozisyon) için yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

5. Adaylar alıma ilişkin bilgileri Bakanlığımız internet sitesi ve Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

Tam ilan metnini görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

 

Başa dön tuşu