Personel Alımı

1-15 Aralık’ta üniversiteye hemşire, büro memuru, güvenlik ve teknisyen alımı yapılacak!

1-15 Aralık 2021 tarihleri arasında üniversiteye lise, önlisans ve lisans mezunu hemşire, büro memuru, güvenlik ve farklı branşlardan teknisyen alımı yapılacak! Personel alımına ilişkin yapılan açıklamada alımların KPSS şartı ile yapılacağı belirtildi.

İşte, hemşire, büro memuru, güvenlik ve teknisyen alımı ile ilgili yayınlanan resmi ilan detayları;

Karadeniz Teknik Üniversitesi az önce resmi gazetede ilan yayımladı. 1 Aralık 2021 tarihi ile gelmiş olan ilana göre Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesine 39 Sözleşmeli Personel Alımı yapacak. En az lise mezunu personel alımı yapılacağı açıklandı. Alımlar 5 farklı Unvanda yapılacak olup KPSS B Grubu puan türü esas alınacak.

Mezuniyete Göre Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

Lise Mezunu: 2 Hemşire, 10 Destek Personeli, 10 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 5 Teknisyen

Ön Lisans Mezunu: 2 Büro Personeli,

Lisans Mezunu: 6 Hemşire, 4 Büro Personeli,

KTÜ 39 personel alımı için adaylardan herhangi bir yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın alım yapılacak. Alımlar için 2020 yılında yapılan KPSS’den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden puan almış olmak şartı talep edilecek olup KPSS Puanı sınasına yapılacak sıralama ile mülakatsız personel alımı yapılacak.

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Sözleşmeli olarak yapılacak personel alımları için adaylardan genel olarak 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Aynı zamanda yukarıda belirtilen KPSS şartı, Özel şartlar ve Yaş şartı talep edilecektir.

Yaş Şartı Kaç?

Hemşire alımları için Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı için 35 yaşından gün almamış olmak.

Teknisyen, Destek Personeli ve Büro Personeli alımları için de 30 yaşından gün almamış olmak şartı aranacak.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

KTÜ ilanına başvuru için öncelikle yukarıda belirtilen niteliklerin sağlanıyor olması gereklidir. Başvuru süreci ilanın yayım tarihi ile başlamış en geç 15 gün içerisinde yapılacak.

Başvurular ise, Mezuniyet belgesinin e-Devletten alınmış barkodlu bir nüshası, KPSS Sonuç Belgesi, Nüfus cüzdanı örneği, Son 6 ay içerisinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf ile birlikte Deneyim belgesi istenilen unvanlarda; söz konusu belgeler ilgililerin görev yapmış olduğu yerden alınacak olup belge başvuru işlemleri sırasında modüle yüklenecek ve ilgilinin yerleşmesi halinde belgenin aslı üniversiteye ibraz edilmek zorundadır.

İlan metninin tamamını görüntlemek için BURAYA TIKLAYINIZ

Başa dön tuşu