Personel Alımı

Sağlık personeli ve işçi alımı başvuruları bugün başladı ve 14 Aralık 2021’de sona eriyor!

Sağlık personeli alımı ve işçi alımı için Resmi Gazete’de yeni ilan yayınlandı. Bu bağlamda kamu hastanesine KPSS puan sıralamasına göre aşağıda belirtilen branşlardan sağlık personeli ve işçi alımı yapılacak. Hastaneye personel alımı başvuruları bugün başladı ve 14 Aralık 2021 tarihinde sona erecektir.

Personel alımına ilişkin yapılan açıklamada ‘’ 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi uyarınca, Üniversitemiz birimlerinde görevlendirilmek üzere KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle Sözleşmeli Personel alınacak olup, ilgililerin ücretleri özel bütçeden karşılanacaktır’’ denildi.

Peki, hangi branşlardan ve branşlardan sağlık personeli alımı ve işçi alımı yapılacak? Başvurular nereye ve nasıl yapılacak? İşte detaylar…

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI:

1-Başvurular http://personelilan.firat.edu.tr/ online başvuru sistemi üzerinden yapılacaktır. Adayların http://personelilan.firat.edu.tr/ adresinden üye girişi yaparak, tercih edecekleri pozisyon için gerekli evrakları sisteme eksiksiz olarak yüklemesi ve başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir. Sistemde başvuru işlemi tamamlanmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.

2-Şahsen veya posta yoluyla başvuru yapılmayacak, bu şekilde başvuru yapan aday olması durumunda başvuruları geçersiz sayılacaktır.

3-Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecek olup, birden fazla pozisyona başvuru yapamayacaktır.

4-Adayların öğrenim durumları Yükseköğretim Bilgi Sistemi web servisleri aracılığı ile alınacak olup, tercih edilen pozisyonda yer alan öğrenim programları ile uygun olmaması durumunda başvuru işlemi gerçekleşmeyecektir.

5-Adayların KPSS puan türü, yılı ve puanı ÖSYM web servisleri aracılığı ile alınacak olup, tercih edilen pozisyonda belirlenen KPSS puan türü ve yılı ile uygun olmaması durumunda başvuru işlemi gerçekleşmeyecektir.

6-Başvuru işlemleri ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı günden itibaren 15 gün içinde yapılabilecektir.

 

 

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...