Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı 30 bin personel alımı başvuru tarihi ne zaman?

Sağlık Bakanlığı 30 bin sağlık personeli ve 10 işçi alımı yapılacak. Bu şekilde Sağlık Bakanlığı toplamda 40 bin personel alımı yapacak. Personel alımı başvurularında yazılı ve sözlü sınav olmaksızın yapılacak. Başvuru değerlendirmelerinde KPSS puan sıralamasına göre, işçi alımları da kura ile yapılacak. Bu bağlamda Sağlık personeli alımı ve sürekli işçi alımı başvuru tarihi merak ediliyor. Sağlık Bakanlığı 2021 alımı için başvuru kılavuzu ne zaman yayınlanacak? Sağlık Bakanlığı ÖSYM tercih kılavuzu yayınlandı mı?

kamuisilanlari.net olarak Sağlık Bakanlığı’na 30 bin personel alımı yapılacağını ve başvuruların ne zaman başlayacağını 2 ay öncesinden bildirmiştik ve belirttiğimiz gibi başvuru tarihi belli oldu. Peki, hangi branşlardan kaç personel alımı yapılacak? Hangi öğrenim düzeylerinden işçi alımı yapılacak? İllere göre kontenjan belli oldu mu? İşte detaylar…

Bugün 30 bin sağlık personeli alımına ilişkin yapılan açıklamada ‘’KPSS puanına göre mülakat yapılmadan 30 bin sözleşmeli sağlık personelinin alım süreci başlıyor. Yine mülakat yapılmadan 10 bin sürekli işçi alımı da kura ile yapılacak. Hemşire, ebe, terapist, sağlık fizikçisi v.b, alanlarda alım olacak’’ denildi.

30 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALIMI BAŞVURU TARİHİ

Sağlık Bakanlığı 30 bin sağlık personeli alımı ve 10 işçi alımı için başvurular 2021 yılı Aralık ayının ilk haftasında başlanacağı belirtildi. Personel alımı başvuru tarihi, ilanın Resmi Gazete’de yayımlanması ile birlikte 15 gün devam edecek. Bu bağlamda başvuru kılavuzu, illere göre kontenjan sayısı ÖSYM tarafından gelecek hafta yayınlanması beklenen ilanla belli olacak.

30 bin sağlık personeli alımı ÖSYM başvuru kılavuzu/yerleştirme kılavuzu yine bu sayfamızda yayınlanacak. Bizleri takip etmek ve tüm kamu iş ilanları son başvuru tarihlerini kaçırmamak için aşağıda belirtilen Twitter ve Facebook hesabımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Twitter hesabımızdan takip etmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook Hesabımızdan takip etmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...