Kamu HaberleriSON DAKİKA

Taşeron işçilere kadro açıklaması Abdulkadir Karaduman’dan geldi!

Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, taşeron işçilere kadro verilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Onca söz verilmesine rağmen taşeron işçilere bu zamana kadar kadro verilmemiş olmasına tepki gösteren Karaduman, konuyu meclis gündemine getirdi ve şu açıklamaları yaptı;

696 sayılı KHK’yle taşerondan kadroya geçirilen işçiler 375 sayılı KHK’ye eklenen geçici 23’üncü madde nedeniyle zorunlu emekliliğe sevk edilmekte, tayin hakları ise ellerinden alınmaktadır. Yine, KİT’lerde çalışan taşeron işçilere defalarca kadro sözü verilmesine rağmen sözler tutulmamış ve işçiler kadroya maalesef geçirilmemiştir. Devlet Su İşleri bünyesinde çalışan geçici işçiler sadece üç ay üzerinden çalıştırılmış; Orman işçileri, TİGEM işçileri, Millî Eğitimden çalışan işçilerden ayrı tutularak on aylık vize hakkından mahrum bırakılmıştır.

Tüm bu sorunlar ilgililere defalarca iletilmiş ve verilen onlarca söz ortadayken gerekli adımlar ne yazık ki atılmamıştır. Hükûmetin bir an önce bu gerekli adımları atmasını ve bu mağduriyeti gidermesini buradan beklediğimizi ifade etmek istiyorum.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...