GündemSON DAKİKA

AKP’li Vekil ülkede yokluğun olmadığını aksine bolluğun olduğunu söyledi!

AKP Konya Milletvekili Halil Etyemez, tüm olup bitenlere rağmen resmen; Türkiye’de yokluk olmadığını aksine ülkede bollukların yaşandığını söyledi. AKP’li vekilin biri çıkar 2 kilo et alacağınıza yarım kilo alın der, diğer AKP’li vekil gerekirse 2 ay soğan ekmek yeriz der, diğeri çıkar yokluk diye birşey yok der… Vatandaşın aklı ile alay eden AK Parti vekilleri bununla da yetinmeyip yokluktan şikayet edenleri FETÖ’cü ilan ediyor. Erdoğan ise Türk lirasını itibarsızlaştırmayın çağrısında bulunan muhalefeti ise mandacılık ile suçluyor. Sanki kendisi geçmişte ”Para, tıpkı bayrak gibi tıpkı milli marş gibi bir ülkenin gücünü itibarını bağımsızlığını simgeler. Paranın itibarı milletin itibarıdır” dememiş gibi.

AKP’de yaşanan bu kafa karışıklı karşısında tepki veren CHP’li Veli Ağbaba ”Susun artık konuşmayın” çağrısında bulunarak ”gideceğini anlayayn iktidar giderken büyük bir enkaz bırakmak istiyor” dedi. Bakın, AKP Konya Milletvekili Halil Etyemez, vatandaşın aklı ile nasıl dalga geçti;

“HER ŞEYDE BOLLUK ORTADA”

FETÖ’nün bir takım hadiseler deneğini ve buradan sonuç alamayınca ekonomi üzerinden saldırı yapıldığını ancak ülkede bir yokluğun olmadığını söyleyen Etyemez şu ifadeleri kullandı:

* Kendi mavi vatanımızda hakkımız olan doğalgazı araştırmaya ve çıkartmaya çalışıyoruz ondan rahatsızlık duyuyorlar.

* Orada bir takım tatbikatlar yapılıyor hiç kimseden çekinecek durumumuz yok ve gücümüz yerinde.

*Niye adamlar başka ülkelerle işbirliği yaparak bize karşı tatbikat yapıyor. Yunanistan niye bir kısım konsorsiyumlarla petrol aramaya çalışıyor.

* Bakın gaz çıkartmaya başlıyoruz, içerdeki muhalefet ‘hani niye çıkartmadınız?’ diyor. Bunun bir takım teknik boyutu var. Duyuruyu yaptık, tespit ettik, çalışma yapılıyor.

* Gemilerimiz işin başında ama bundan rahatsızlık duyuyorlar. Terörle ilgilide sınır ötesinde adam yanı başımızda bir takım örgütlenmeler yapıyor. Biz buna müdahale ediyoruz.

* Bize karşı silah çeviren adamla barış mı yapacağız? Biz demeyiz, biz öyle yapmayız.

* Buralardan sonuç alamayanlar yıllarca Gezi olayları denediler, FETÖ bir takım hadiseleri denedi buradan bir sonuç almadılar.

* Gelip şimdi milletin cebindeki paraya mutfağındaki ekmeğe saldırmaya çalışıyorlar. Çok net söylüyoruz.

* Ülkede yokluk denen bir şey yok. Her şey de bolluk ortada. Ama birileri para kazanacak diye olayı manipüle ederek buradan bir kargaşa çıkartmanın hesabını yapıyorlar.

* Buradan bir sonuç alıp Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti düşmanlığı millet düşmanlığı yapıyorlar. Siyasi rant elde edeceksin diye bu ülkenin kaybetmesini istemek doğru değil.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...