Personel Alımı

ODTÜ 7 büro personeli, 3 aşçı, 5 güvenlik görevlisi ve 27 temizlik personeli alımı yapacak!

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) 22 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete’de personel alımı yapılacağını duyurdu. İlana göre ODTÜ, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere en az lise ve önlisans mezunu personel alımı yapacak. Personel alımı bavuruları 6 Aralık 2021 mesai bitiminde sona erecektir.

ODTÜ toplamda 42 personel alımı yapacak olup başvurular 06.12.2021 Pazartesi günü 17:30 mesai bitiminde sona erecektir. İlana göre Üniversiteye 7 büro personeli, 3 aşçı, 5 güvenlik görevlisi ve 27 temizlik personeli alımı yapılacak!

Peki, bu belirtilen kadrolar için istenilen başvuru şartları nelerdir ve nereye nasıl başvuru yapılır? İşte detaylar…

BÜRO PERSONELİ ALIMI İÇİN;

– Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, İnsan Kaynakları, İnsan Kaynakları Yönetimi, İşletme, İşletme Yönetimi ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

– ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; ön lisans mezunları için KPSS (P93) puan türünden en az (70) puan almış olmak.

– Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

GÜVENLİK ALIMI İÇİN;

– Güvenlik, Güvenlik Bilimleri, Güvenlik ve Koruma, Özel Güvenlik ve Koruma, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

– ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; ön lisans mezunları için KPSS (P93) puan türünden en az (60) puan almış olmak.

– Son başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak.

– Üniversitemiz tüm yerleşkelerinde iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.

– Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.

– Askerliğini yapmış olmak. – Koruma ve Güvenlik Görevini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak. Sağlık problemi bulunmadığını tam teşekküllü bir sağlık kuruluşundan aldığı sağlık raporu ile belgelendirmek. (Atanmaya hak kazanma durumunda istenecektir.)

AŞÇI ALIMI İÇİN;

– Aşçılık ön lisans programı mezunu olmak.

– ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; ön lisans mezunları için KPSS (P93) puan türünden en az (60) puan almış olmak. – Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

– Alanında en az (2) yıl mesleki tecrübeye sahip olmak. Tecrübe bilgisini, barkodlu SGK dökümü ve görev ve pozisyon bilgisini içerir çalıştığı kurumdan alınacak onaylı belge ile ibraz etmek.

– Yiyecek İçecek Hizmetleri alan/Aşçılık dalında lise veya dengi okul mezunu olmak ya da düz lise mezunu olup, Halk eğitim Müdürlükleri ile diğer resmi Kurum ve Kuruluşlarca düzenlenen kurslardan verilen Milli Eğitim Bakanlığının aşçılık mesleği için belirlediği kriterlere uygun aşçılık sertifikası, ustalık belgesi veya dengi sertifikaya sahip olmak.

TEMİZLİK PERSONELİ ALIMI İÇİN;

– Ortaöğretim (Lise ve dengi) mezunu olmak.

– ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; ortaöğretim mezunları için KPSS (P94) puan türünden en az (60) puan almış olmak.

– Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

BAŞVURU EVRAKLARI, ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ

Başvuru sırasında aşağıda listelenen belgelerin teslimi zorunludur.

Nüfus cüzdanı fotokopisi.

Diplomanın okul ya da noter onaylı sureti veya e-Devlet’ten alınan ve doğrulama kodu bulunan mezuniyet belgesi.

2020 yılı KPSS (P93) veya KPSS (P94) puan türünden birini içeren, üzerinde doğrulama kodu bulunan KPSS sonuç belgesi.

Adli Sicil Kaydı (e-Devlet üzerinden alınan belge kabul edilecektir.) 5. Yukarıda özel şartlar bölümünde istenilen belgeler.

Her aday ilan edilen kadrolardan, listede yer alan sadece bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

Başvuruda bulunacak adayların yukarıdaki belgeleri tamamlamak suretiyle, Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvurular, bu ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihi itibarıyla başlayacak olup, 06.12.2021 Pazartesi günü 17:30 mesai bitiminde sona erecektir.

Başvuru Adresi: Orta Doğu Teknik Üniversitesi/Personel Daire Başkanlı – Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 1 Çankaya/Ankara

Resmi ilanı görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

Başa dön tuşu