GündemKamu Haberleri

4 milyon 227 bin kişi İŞKUR’a iş başvurusunda bulundu!

TÜİK’e göre her dört haftada bir toplam 4 milyon 227 bin kişi Türkiye İş Kurumu’na (İŞKUR) iş başvurusunda bulundu! Çünkü TÜİK, son 4 hafta içerisinde İŞKUR’a iş başvurusunda bulunmamış kimseleri işsiz saymıyor.

SON 4 HAFTADA İŞ BAŞVURUSU YAPMAYANLAR İŞSİZ SAYILMIYOR

Kapılar bir bir kapanınca iş arayanlar umutlarını yitiriyor ve TÜİK son 4 hafta içinde İŞKUR’a iş başvurusunda bulunmamış olanları işsiz saymıyor. TÜİK’e göre işsiz sayısı 4 milyon 227 bin kişi. Kayıtsız, ümitsiz, işsiz sayısı ise bilinmiyor ama kayıtlı olan işsizlerden daha fazla olduğu tahmin ediliyor.

TÜRKİYE’DE Kİ İŞSİZ SAYISI

DİSK’e göre ise Türkiye’de işsiz sayısı 9 milyon 800 bin kişi. TÜİK ile DİSK’in rakamları arasında ki fark, kayıtlara geçmeyen işsizler… Onlar ise her yerdeler. Parklar, meydanlar, sokaklar kayıtsız işsizlerle dolu ve onlar gelecekten kaygılandıklarını, ümitlerinin kesildiklerini ama bunlara rağmen ayakta durmak zorunda olduklarını dile getiriyorlar.

Kayıtsız işsiz oldukları için herhangi bir İŞKUR işsizlik ödeneği, ücretsiz izin ödemeleri veya İŞKUR’un herhangi bir destek ödemelerinden faydalanamayan gençler, ailelerine yük oldukları düşüncesinde… Bir tek istekleri ise, kimseye muhtaç olmadan, yük olmadan yaşayabilmek…

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu