Dünya

Cenazesini defneden insanların üzerine bomba yağdı!

Ermenistan yine sivilleri hedef aldı. Bu kez mezarlıkta cenazelerini defneden insanların üzerine bomba yağdırdı. İlk belirlemelere göre 3 kişi hayatını kaybetti. İşte, Ermenistan-Azerbaycan arasında devam eden çatışmalarla ilgili son gelişmeler…

TERTER’E ERMENİ SALDIRISI

Cephelerde mevzilerini bırakıp kaçan Ermenistan ordusu, ateşkesi ihlal etmeye ve sivilleri öldürmeye devam ediyor. Ermenistan Gence’de 10 sivilin katledildiği saldırının ardından bu kez Terter’de ki mezarlıklarda ki defin işlemlerini yapan insanları hedef aldı. İlk belirlemelere göre 3 kişi hayatını kaybederken 5 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Zaten ateşkese rağmen günlerdir devam ediyordu saldırılar. Yerleşim noktalarına düşen bombalar, Azerbaycan Televizyonu AS TV’nin kamerasına böyle yansıdı.

TERTER HALKI GÜNLERDİR OKUL BİNALARINA SIĞINDI

Terter halkı korku içinde… Okullar başladığından buyana bir okula sığınmış durumdalar. Aileler günlerdir sınıflarda yaşıyor, hayatta kalmaya çalışıyorlar.

Terter saldırılarından sonra T.C Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Rus mevkidaşı Lavrov ile telefonda konuştu. İki Bakan, Ermenistan’ın ateşkese rağmen sürdürdüğü saldırıları konuştu.

Ermenistan’ın ilk saldırılarından buyana ölen sivillerin sayısı 46 oldu. Saldırılara misliyle karşılık veren Azerbaycan, işgalden kurtarılan şehirlerin görüntülerini paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan saldırıları ile ilgli bugün yaptığı açıklamada ise şunları söyledi;

”Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bakıyorsunuz Azerbaycan’da Ermenilerin zulmü var!.. Bunlar bizim kardeşlerimiz… Seyir mi edelim? Ecdadımızın bize yıktığı bir mesuliyet var. Onun için biz durmaz, oralarda da görevimizi yaparız.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu