Belediye İş İlanlarıİŞKUR İş İlanları

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi engelli personel alım ilanı yayınladı!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden engelli personel alım ilanı yayınladı! İŞKUR’un kamu iş ilanları sayfasında yer alan ilana göre Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere; 18-40 yaş aralığında 10 engelli personel alımı yapacak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi personel alımı başvuruları İŞKUR üzerinden online şeklinde yapılacak olup, başvuruda bulunmak isteyen adayların 19 Kasım 2021 tarihine kadar aşağıda belirtilen linki tıklayarak iş başvuru kayıt işlemlerini yapmaları gerekmektedir.

Peki, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi engelli personel alımı için istenilen şartlar nelerdir? Bu ilana kimler başvuru yapabilir? İstenilen eğitim şartı nedir? İşte detaylar…

10 ENGELLİ SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığında çalıştırılmak üzere; 4857 sayılı İş Kanunu esasları kapsamı ile 09/08/2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde ekte yer alan tabloda dağılımı gösterilen meslek kollarından 10 Engelli Sürekli İşçi alınacaktır.

GENEL ŞARTLAR

1- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

2- 18 yaşını tamamlamış olmak.

3- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4- Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.

5- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

6- Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

7- Her aday, Türkiye İş Kurumunda (İŞKUR) yayımlanan listede belirtilen aynı işyerinin birden fazla talebi olması halinde bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

8- Adayların, başvurunun son günü itibarıyla duyurumuz ve ekinde yer alan tabloda meslek kollarına uygun olarak talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak.

9- İlanın yayınlandığı tarihte herhangi bir kamu kurumunda çalışmıyor olmak.

10- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan Emeklilik, Yaşlılık veya Malullük aylığı almaması gerekmektedir.

11-Başvuru yapacak olan adayların Şanlıurfa İl sınırları içinde ikamet ediyor olması

12-Başvuru yapacak olan adayların 18—40 yaş aralığında olması

13-Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvurulan ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ

Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden veya Alo 170 hattı üzerinden 16/11/2021 — 22/11/2021 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır.

KURA İŞLEMLERİ

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş ilanı sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen 4 (Dört) katı kadar asıl aday sözlü sınava tabi tutulacaktır.

Kura çekiminin 30.11.2021 saat 14:00 da 11 Nisan Külliyesi altında bulunan Konferans salonunda yapılacaktır. Yeri ve belirlenen adaylar daha sonra Kurumumuz (sanliurfa.bel.tr) internet sitesinde ilan edilecek, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Bu ilana hemen İŞKUR üzerinden online başvuru yapmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.