İŞKUR İş İlanlarıPersonel Alımı

Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü İŞKUR üzerinden personel alımı yapacak!

Ankara Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü personel alımı için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yeni iş ilanı yayınladı. İŞKUR’un kamu iş ilanları sayfasında yer alan ilana göre Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü, İŞKUR üzerinden, aşağıda belirtilen şartlara uygun adaylar arasından personel alımı yapacak.

Atatürk Orman Çiftliği’ne personel alımı için başvurular İŞKUR üzerinden online şeklinde yapılacak olup başvuru ekranına aağıda belirtilen linke tıklayarak ulaşabilir ve hemen kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Personel alımı için İŞKUR sayfasında yayınlanan resmi ilanda şu bilgilere yer verildi;

Genel Hususlar ve Özel Şartlar

A) Sınava Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi ilanlarına başvurularda alt puan barajı aranmamakla birlikte, başvuracak kişilerin KPSS’ye girmiş olmaları gereklidir.

4) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

5) KPSS’ye tabi ilanlara başvuranların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dörder katı olarak oluşturulan nihai aday listeleri sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sınavdan önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvuru yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Genel şartlar;

2020 KPSSP93 Puanı en az:1 (Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) Katılmış Olan Adaylar Başvurabilirler)
Hakkında yapılacak güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması,

Askerlikle İlişiği olmamak, (erkek adaylar için),

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya mamullük aylığı almamak,

Yükseköğretim (Ön Lisans) Gıda Teknolojisi alanı mezun olmak,

İki yıl gıda üretimi, paketlemesi vb. alanlarda iş deneyimine sahip olmak, (SGK hizmet dökümü ile belgelemek)
Sınavı kazanan adayın; Gıda işlemede çalışabileceğine, bulaşıcı bir hastalığı ve ağır işlerde çalışmasına engel teşkil edecek hastalığının bulunmadığı belgelemesi. (Görme kusuru, ortopedik rahatsızlık, bel fıtığı, hepatit, solunum yolu hastalığı kronik şeker, deri hastalığı egzama vb. rahatsızlıklara ilişkin iş yeri hekiminin isteyeceği tahlil ve tetkiklerin aday tarafından yaptırılarak işyeri hekimi değerlendirme sonucu düzenlenecek sağlık belgesi.)
Adayların; Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğünce yapılacak sözlü sınav sonrasında Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü’ne bağlı işyerlerinde beden gücüyle çalıştırılacağından ağır işlerde de çalışabilir olması gerekmektedir.

Mülakat Sınavı; AOÇ Emniyet Mahallesi Yeni Çiftlik Caddesi No:6/3 Gazi/Yenimahalle/ANKARA adresinde 08.12.2021 tarihinde saat 13.30’da yapılacaktır.

Mali haklar;

İşe ilk girişte (iki aylık deneme süresinde) aylık maaş asgari ücret üzerinden ödenecektir.
1 (Bir) öğün yemekte ayni olarak ayrıca verilecektir.

Fiilen çalışılan gün başına 1 gidiş ve 1 geliş olmak üzere brüt 2 bilet ücreti nakdi olarak ödenecektir. (EGO tarifesi üzerinden)

2 aylık deneme süresi bitiminde iş sözleşmesin de belirtilen ücret skalası hükümleri ve sosyal yardımlar uygulanacaktır.

Kurumumuzda işçi statüsünde çalışan personele yılda dört defa ikramiye ödemesi yapılmaktadır.

Ön başvurular başladı ve 19 Kasım 2021 tarihi mesai bitimine kadar devam edecektir. Bu ilana hemen İŞKUR üzerinden başvuru yapmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Başa dön tuşu