Genel

Rusya Batı ülkelerinin artık güvenilir ortaklar olduklarını kanıtlamak zorunda kalacaklarını söyledi!

Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Maria Zakharova, Batı ülkelerinin artık güvenilir ortaklar olduklarını Rusya’ya kanıtlamak zorunda kalacaklarını söyledi.

Avrupalı ortakların iletişimde karşılıklı saygı gereğini anlamaması halinde AB ile diyaloğun sona ermesine izin veren Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov’un sözlerini yorumladı.

Zakharova ise Rusya’nın on yıllardır güvenilirliğini gösterdiğini ve Batılı ortaklarının yardımına koştuğunu belirtti.

Rusya karşıtı yaptırımların bardağı taşıran son damla olup olmayacağı sorulduğunda , Zakharova Batılı ülkelere eylemleriyle ne başarmaya çalıştıklarını sormayı önerdi.
Zakharova “Onlara sorular yöneltin ne anlama geliyorlar ve şimdi ortaklar olarak güvenilirliklerini kanıtlamalarına izin verin’’ dedi.

Arifede, Navalny olayından dolayı AB’nin Rusya’ya yaptırım uygulama kararı olduğu öğrenildi. Aynı zamanda Dışişleri Bakanlığı, kısıtlamaları Rusya karşıtı bir saldırı olarak değerlendirdi. Parlamento üyesi Thierry Mariani, Avrupa’nın kendisinin, delil yokluğunda mantıksız yaptırımlar uygulayarak Rusya ile ilişkileri bozduğunu kaydetti. Ona göre, uluslararası politikada kimse diğer tarafını çevirmez ve Moskova gerçekten diyaloğu bitirebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir