GenelSON DAKİKA

Emeklerinin karşılığını alamayan sağlıkçılar 23 Kasım’da yürüyüş düzenleyecek!

Emeklerinin karşılığını alamayan sağlıkçılar 23 Kasım 2021’de İstanbul’dan “Beyaz Yürüyüş”ü başlatıyorlar. Konuya ilişkin açıklama yapan Muğla Milletvekili BURAK ERBAY şöyle dedi;

Sağlıkta dönüşüm nedeniyle iş yükü artan hekim ve tüm sağlık çalışanları Mart 2020’den itibaren Covid-19 salgınında daha da artmış bir iş yüküyle karşı karşıya kalmıştır; daha fazla hastalanmış, daha fazla ölmüş, özveriyle tüm deneyim ve bilimselliklerini ortaya koyarak aile sağlığı merkezlerinde, acillerde, pandemide, poliklinikte, klinikte, yoğun bakımlarda, filyasyonda ve aşılamada var gücüyle çalışmaya devam etmiştir. “Hakkınız ödenemez.” denmiş ve gerçekten ödenmemiştir.

Emeklerinin karşılığında alkıştan öteye gidilmemiştir. Yoğun emek gerektiren meslek grubu olarak hekimler emeğinin karşılığı, insanca yaşayacak ve emekliliğe yansıyacak güvenceli gelir elde edememektedir. Sağlıkçılar “Emek bizim, söz bizim.” diyerek başlattıkları eylem sürecinde haklarını alabilmek için 23 Kasım Salı günü İstanbul’dan “Beyaz Yürüyüş”ü başlatıyorlar ve herkesin desteğini bekliyorlar.