GenelSON DAKİKA

AKP’li Belediyede yolsuzluk iddiaları!

Yine AKP belediyesi ve yine yolsuzluk iddiaları. Yolsuzluk yapıldığına dair iddiaların adresi bu kez Iğdır Belediyesi ki, bu belediye HDP’nin elinden alınarak kayyum atanmıştı. Iğdır Milletvekili Habip Eksik, AKP’nin kayyum eli ile yönettiği Iğdır Belediyesi’nde bir takım yolsuzlukların yapıldığını iddia etti.

Yolsuzluk iddialarını meclis gündemine getiren Habip Eksik, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu;

Seçim bölgem Iğdır şehrinin altyapısının yapılması ve temiz içme suyuna kavuşturulması için Avrupa Birliği fonundan 35 milyon 242 bin gibi bir fon HDP belediyeciliği döneminde sağlandı. Hukuksuz bir şekilde, halkın iradesini hiçe sayarak Iğdır Belediyesine kayyum ataması yapıldıktan sonra bu fon âdeta AKP iktidarının yandaşlarına peşkeş çekildi, yüklenici firmalara peşkeş çekildi.

Iğdırlı yurttaşların bu ihalenin yüklenici firması hakkında çok ciddi anlamda yoğun şikâyetleri gelmektedir. Özellikle, su ve kanalizasyon için kullanılan boruların kaliteye uygun olmadığı, küçük çaplı, uygun olmayan malzeme kullanıldığı, bilimsel çalışmalardan yoksun olduğu ve bu noktada kayyum atanan Iğdır Belediyesinin denetim görevini yerine getirmediğiyle ilgili yoğun şikâyetler gelmektedir.

Sayın Başkan, belediye, denetim görevini niçin yapmamaktadır?