Gündem

Sıra Türk Tabipler Birliği’ne geldi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın sıranın Türk Tabipler Birliğine geldiğini söyledi. TTB'nin başında ki ismi göstererek terör örgütü mensubu suçlaması yapan Erdoğan, TTB ve diğer meslek odalarında yapılacak düzenleme ile ilgili bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 ay sonra ilk gurup toplantısında yaptığı konuşmada çok tartışılacak bir çıkış yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütü propagandası suçlaması ile ceza alan TTB Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’yı işaret ederek; Türk Tabipler Birliği (TTB) yapısının değişeceğini, çoklu tabipler birliği için düzenleme yapılacağını söyledi.

TTB VE DİĞER MESLEK KURULUŞLARINDA YENİ DÜZENLEME

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘’Terör örgütünden birisini getirip Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) başına koyuyorlar. Ne zamandan belli terörle iç içe olanlar Tabipler Birliği gibi önemli bir kuruluşun başına geçebiliyor. Bunu adı demokratik bir yaklaşım değildir. Terör örgütlerinin sivil toplum kuruluşlarına adeta el koyma hadisesidir.

‘’Bunlardan nasıl şifa arayacağız. Teröristten bu beklenir mi? TTB, kimi meslek kuruluşları, açıkça Anayasaya göre aykırı faaliyet içerisindedir. Çoklu BARO sisteminde yapıldığı gibi aynı çalışmayı TTB ve diğer meslek odaları içinde yapmak durumdayız. ’’ dedi.

Muhalefet ise Erdoğan’ın bu çıkışına tepki gösterdi. İlk tepki, İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’ndan geldi;

‘’BÖYLE DEVLET ÜSLUBU OLAMAZ’’

Ağıralioğlu: ‘’Eli Belinde herkese karşı ‘size gününüzü göstereceğim’ hissiyatını veren bir devlet üslubu olmaz. Teröre müsamaha etmeyelim ama bu süreçleri hukuk yönetsin… Herkes bilsin ki bu devlet hukuk devletidir…’’ dedi. Bir diğer tepki gösteren kişi ise CHP milletvekili Özgür Özel oldu.

Özgür Özel: ‘’Demokrasiden nasibini almamış kişilerin hazımsızlığıdır. Ele geçiremedikleri kurumlarda, oyunun kurallarını değiştirmektir…’’

TÜRK İFADESİNİN KALDIRILMASINI İSTEDİ

MHP Lideri Devlet Bahçeli Türk Tabipler Birliği kapatılmalı demişti Cumhurbaşkanı Erdoğan’a… Cumhurbaşkanı ise çoklu tabipler birliği için düzenleme yapılacağını açıkladı. Birliğin başında ki ‘Türk’ ifadesinin de kaldırılmasını istedi. Yapılacak düzenlemenin yaklaşık 25 meslek örgütleri içinde geçerli olacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan çoklu tabipler birliği için düzenlemenin ne zaman hayata geçirileceğine dair takvimde verdi. Bütçe görüşmelerinden sonra düzenlemelerin meclise getirilmesini istedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu