GenelSON DAKİKA

Muz yeme eylemi içerikli video ve paylaşımı yapan Suriyeliler yakalandı!

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından, provokatif amaçlı “muz yeme” eylemi içerikli video ve paylaşımı yapan 7 Suriyelinin yakalandığı ve sınır dışı edileceğini duyurdu. Konuya ilişkin açıklama yapan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü şu bilgileri paylaştı;

Bir sokak röportajında yer alan “Ben muz yiyemiyorum, siz kilolarca muz alıyorsunuz…” söylemi sonrası yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen kişilerce muhtelif sosyal medya platformlarından provokatif amaçlı “muz yeme” eylemi içerikli video ve paylaşımın dolaşıma sokulduğu görülmüştür.

Emniyet Genel Müdürlüğümüzün ilgili birimleri tarafından bahse konu provokatif paylaşımlara ilişkin yürütülen çalışmalar sonucunda elde edilen ilk bulgular doğrultusunda yabancı uyruklu 7 şahıs yakalanmış olup adli işlemlerinin tamamlanmasının ardından haklarında sınır dışı etme işlemleri başlatılacaktır.

Söz konusu provokatif paylaşımların tüm boyutlarıyla ortaya çıkarılması ve bu paylaşımları yapan tüm şahıslar hakkında gerekli adli ve idari işlemlerin titizlikle ve eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi için çalışmalar devam etmektedir.