Genel

İktidar sanki ülkeyi başkası idare ediyormuş gibi davranıyor!

HÜSEYİN ÖRS (Trabzon Milletvekili) -Son dönemlerde başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere AK PARTİ’ye mensup arkadaşlarımızın enflasyonla mücadele ve fiyat artışlarına ilişkin dikkat çeken açıklamalarına şahit oluyoruz. Oysaki, biz, aylardır gittiğimiz her yerde “Vatandaşlar hayat pahalılığından şikâyetçi, vatandaşın gündemi hayat pahalılığı, gıda fiyatları ve yoksulluk.” diyorduk. Bugün, baktığımızda konu artık iktidarın da gündemine girmiş oldu. Ancak, iktidar sanki ülkeyi başkası idare ediyormuş gibi kendi başarısızlıklarını örtmek adına fiyat artışlarının sorumluluğunu başkalarına yükleme çabası içine girmiştir.

İktidar sahiplerine şunu hatırlatırım: Lütfen günah keçisi aramayın, enflasyonun da hayat pahalılığının da sorumlusu sizsiniz. Bunu bu şekilde kabul etmeliler, başarısızlıkları bir kez daha tescillenmiştir. Dolayısıyla, değerli arkadaşlar, Hükûmetin enflasyonla mücadele etmek için gerçek anlamda bir program oluşturduğundan söz etmek de mümkün değildir, bunu kabullenmelidirler. Ne TÜİK rakamlarının ne de yandaş medyadaki pembe tabloların inandırıcılığı kalmamıştır.

Artık vatandaşta bıçak kemiğe dayanmıştır. Burada asıl mesele fiyat artışlarına rağmen gelirin sabit kalmasıdır. Yıl başında 2.825 lira olarak belirlenen asgari ücret ilk aydan itibaren gelen zamlarla erimiştir. Temel tüketim maddelerine, elektrik, doğal gaz, kömüre ve gıda ürünlerine yapılan zamlar dar gelirli vatandaşlarımızın hayatını zorlaştırmakta, geçim sıkıntısı çekmelerine sebebiyet vermektedir.

Değerli arkadaşlar, biz İYİ Parti olarak milletimizin dertlerini, sıkıntılarını biliyoruz. Hiç kimse merak etmesin, biz buradayız, Türkiye’yi sahipsiz bırakacak değiliz. Milletimize iyi gelmek, Türkiye’yi iyileştirmek için durmadan çalışacağız ve çalışmaya devam edeceğiz diyorum…