Personel Alımı

TİGEM 18-45 yaş aralığında 100 işçi alımı yapacak!

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM), 19-23 Ekim 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile 18-45 yaş aralığında KPSS şartsız 100 işçi alımı yapacak!

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM), Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile 18-45 yaş aralığında KPSS şartsız kadrolu 100 işçi ve 496 Geçici Mevsimlik İşçi alımı yapacak! Yayınlanan iş ilanına göre en az Ortaöğretim, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Lise ve Dengi Okul mezunu adaylar bu ilana başvuru yapabilecek. Peki, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü hangi kadrolara hangi meslek guruplarından işçi alımı yapacak? Başvurular nereye nasıl yapılacak.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü 496 Geçici Mevsimlik İşçi Alım İlanı İçin BURAYA TIKLAYINIZ

TİGEM İŞÇİ ALIMI BAŞVURU İŞLEMLERİ

TİGEM işçi alımı için başvurular, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden online olarak) 19/10/2020 – 23/10/2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, 19 Ekim 2020 tarihinden itibaren İŞKUR’da yayımlanan listeden müracaat edecekleri işyerinin bağlı bulunduğu İlin İl ve İlçelerinde ikamet etmek şartıyla sadece bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

TİGEM İŞÇİ ALIMI İÇİN BAŞVURU EKRANI

TİGEM işçi alımları İŞKUR sayfası üzerinden online olarak yapılacaktır. İŞKUR üzerinden hemen başvuru yapmak için öncelikli olarak BURAYA TIKLAYINIZ. Ardından, açılan sayfa üzerinde yer alan ‘’işyeri ünvanı’’ kısmına aynen ‘’ TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’’ yazısını yazıp sonra sağ alt tarafta bulunan ‘’ARA’’ butonuna basınız. Ara butonuna bastıktan sonra Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından İŞKUR sayfasında mesleklere göre yayınlanan ilanlar sıralanır. Bu mesleklerden her hangi birine online başvuru yapmak için öncelikli olarak İŞKUR’a giriş yapmanız gerekmektedir

SÖZLÜ SINAV VE KURA ÇEKİMİ

İşçi alımı için adaylar sınava tabi tutulacaklardır. İŞ-KUR tarafından Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne bildirilen ve şartları uyan adaylar arasından çekilecek kura ile belirlenecektir.

Noter kura çekimi 06 Kasım 2020 Cuma günü saat 14:00’da Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Sosyal Tesisleri Konferans salonunda gerçekleştirilecektir.

COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirler dolayısıyla kuranın yapılacağı salona hiçbir aday alınmayacaktır.

BAŞVURU SONUÇLARI

Sözlü sınav sonucunda göreve başlamaya hak kazanan adayların ulaştıracakları belgeler, belgelerin ulaştırılma yeri ve tarihleri ile diğer hususlar (https://tigem.gov.tr/) adresinde ilan edilecektir.

Hangi kadrolara hangi şartlarda işçi alımı yapılacağını, yayınlanan resmi ilan üzerinden görüntülemek için BUARAYA TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir