Personel Alımı

KOSGEB personel alım ilanı Resmi Gazete’de yayınlandı!

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) 25 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete’de personel alım ilanı yayınladı. İlana KOSGEB, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere 3 sözleşmeli personel alımı yapacak.

KOSGEB personel alımı başvuruları 25 Ekim’de başladı ve 12 Kasım 2021 tarihinde sona erecektir. Peki, KOSGEB personel alımı için istenilen şartlar nelerdir? İş başvurusu nereye ve nasıl yapılacak?

KOSGEB PERSONEL ALIMI

Personel alımına ilişkin yayınlanan ilanda ‘’ Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 6’ncı maddesi ve bu maddeye dayanılarak 31/12/2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik’in 8’inci maddesi uyarınca, 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda alınan KPSS puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır) ile YDS veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen puanın yüzde 30 (otuz) unun toplamı esas alınarak (YDS veya dengi puanını ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır) yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 (on) katı aday arasından, Başkanlığımızca gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile 3 (üç) Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktır. Başvuruda bulunan adaylardan şartları uygun olanlar sözlü sınava davet edilecektir’’ denildi.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ

a) Başvuru ilan metni 25/10/2021 – 12/11/2021 tarihleri arasında KOSGEB internet sitesinde (www.kosgeb.gov.tr) yayınlanacaktır.

b) www.kosgeb.gov.tr adresinde bulunan Sözleşmeli Bilişim Personeli Başvuru Formu’nun doldurulmasından sonra, fotoğraf yapıştırılmak ve imzalanmak suretiyle istenilen belgelerle birlikte en geç 12/11/2021 tarihi saat 17:30’a kadar Hacı Bayram Mah. İstanbul Cad. No: 32 06050 Ulus / Altındağ / ANKARA adresinde bulunan KOSGEB Başkanlık Binası Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına şahsen/posta/kargo ile teslim edilmek suretiyle yapılacaktır.

Belirtilen tarih ve saatten sonra posta ya da kargo ile gelen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. (Posta/kargo ile yapılan başvurularda istenilen belgeler eksiksiz ve tam gönderilmelidir.

Sözlü-uygulamalı mülakat 13/12/2021 ile 17/12/2021 tarihlerinde KOSGEB Başkanlık (Hacı Bayram Mah. İstanbul Cad. No: 32 06050 Ulus / Altındağ / ANKARA) adresinde yapılacak olup mülakat tarihinde erteleme olması durumunda bu durum “www.kosgeb.gov.tr” adresinde ilan edilecektir.

Resmi İlanı görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...