İŞKUR İş İlanlarıPersonel Alımı

EÜAŞ engelli personel alım ilanı yayınladı!

Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) 26 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete’de engelli personel alım ilanı yayınladı. İlana göre EÜAŞ, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere 13 engelli personel alımı yapacak.

EÜAŞ personel alımı başvuruları 1 Kasım’da başlayacak ve 5 Kasım 2021 tarihinde sona erecektir. Peki, engelli personel alımı için istenilen şartlar nelerdir? EÜAŞ iş başvurusu nereye ve nasıl yapılacak? Personel alımı için istenilen şartlar nelerdir? İşte detaylar…

Personel alımına ilişkin yayınlanan ilanda ‘’ Şirketimizin aşağıda belirtilen illerde bulunan işyerlerine 4857 sayılı İş Kanununun 30.maddesi kapsamında toplam 13 Engelli daimi işçi alımı yapılacaktır. Türkiye İş Kurumu Çankaya Hizmet Merkezi Şube Müdürlüğünce yayınlanacak ilanda aranılan şartları taşıyan istekliler, Türkiye İş Kurumunca 01.11.2021 tarihinde ilana çıkılacak taleplere son başvuru tarihine kadar Çalışma ve İş Kurumu Genel Müdürlüğü kanalıyla adaylık başvurusunda bulunabilirler’’ denildi.

EÜAŞ ENGELLİ PERSONEL ALIMI

Adaylarda aranılan şartlar Çankaya Hizmet Merkezi Şube Müdürlüğü tarafından 01.11.2021 tarihinde ilan edilecek olup, adayların 5 günlük başvuru süresi içerisinde Türkiye İş Kurumu üzerinden müracaatlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İş Kurumuna başvuruda bulunacak adayların;

1- Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin

4.maddesinde belirtilen şartları taşıması,

2- İlanda yazılı okul/bölüm mezunu olması,

3- Öncelik Belgesi olanların öncelik belgelerinin bulunması,

4- Engelli adayların sağlık kurulu raporunun bulunması, gerekmektedir.

Başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 katı aday sözlü mülakat sınavına girmek üzere noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilir.

Kura çekimi tarih, saat ve yeri ile sözlü sınav gün, saat, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adayların isimleri Şirketimiz web sayfası olan www.euas.gov.tr adresinin duyurular bölümünde ilan edilecektir.
Bu duyuru tebliğ mahiyetinde kabul edilir ve ilgililerin adresine posta yoluyla ayrıca tebligat yapılmaz.

 

 

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...