GündemSON DAKİKA

Soros’la Davos’ta ve Ankara’da görüşüp destek isteyen Erdoğan Osman Kavala’yı Soros’un şubesi olmakla suçladı

İktidarının ilk döneminde Soros’la Davos’ta ve Ankara’da birkaç kez görüşüp destek isteyen Erdoğan, 4 yıldır hapiste tuttuğu Kavala’yı Sorosçulukla suçlayınca Soros’la çektirdiği fotoğrafları dökülüverdi arşivlerden… O da öfkeyle Kavala’nın serbest bırakılmasını tavsiye eden 10 Batılı büyükelçiye saldırdı.

Hafta sonu boyunca Türkiye, “Yapabilir mi” sorusunu tartıştı. Daha önce defalarca bu blöflerden sessizce döndüğünü bilenler, bunun da iç tüketime dönük bir efelenmeden ibaret olduğunu savundu. Erdoğan tam anlamıyla köşeye sıkışmıştı. İçine saplandığı krizi, ancak yeni bir krizle aşabilirdi. İçerde artık hedef gösterilecek düşman kalmamıştı. O yüzden bir dış düşman icat edip saldırmak, bir süre belki ilgiyi, batan ekonomiden uzaklaştırabilirdi.

Ancak son Afrika gezisindeki bitik halini görenler, Erdoğan’ın artık en zorlu son tura girdiğini ve son kozlarını oynadığını iddia ediyor, büyük oynama ihtimaline dikkat çekiyor.

Uçurumun kenarında oynadığı bu tehlikeli oyuna Türkiye’yi ortak edebilir mi Erdoğan? “Madem ben düşüyorum, Benimle birlikte bütün ülke de düşsün” diyerek Türkiye’nin yönünü Batı’dan Avrasya’ya çevirmek gibi bir çılgınlığı yapabilir mi?

İktidar içinde pek az kalan aklıselim sahibinin Erdoğan’ı bu intihar dalışından vazgeçirmeye çalıştığı, hiç olmazsa iktidar devrilmeden ayrılmaya hazırlandığı anlaşılıyor. Şahinler ise, uçurumun kenarında “Atlarım haa” diye bağıran Erdoğan’a “atla atla” diye tempo tutuyor.

Alman Hükümet sözcüsü, Erdoğan’ın restini “Kavala derhal serbest bırakılmalı” cümlesiyle karşıladı. Yani Erdoğan’ın çaresizliğini anladı, blöfünü gördü. Hamle sırası yeniden Erdoğan’da şimdi…

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...