Personel Alımı

BUSKİ memur alım ilanı başvuru detayları!

Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (BUSKİ) yeni memur alım ilanı yayınladı! Memur alımı için yayınlanan tüm ilan detayları bu haberde...

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (BUSKİ) yeni memur alım ilanı yayınladı! Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre, Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere aşağıda belirtilen kadrolara memur alımı yapacak. İşte, BUSKİ memur alım ilanı başvuru detayları;

BAŞVURU İŞLEMLERİ

BUSKİ memur alımı başvuruları 16 ile 21 Kasım 2020 tarihinde yapılacak. Adaylar başvurularını iadeli taahhütlü posta yoluyla Sırameşeler Mahallesi Avrupa Konseyi Bulvarı D Blok No:6/3 Osmangazi /BURSA yerleşkesinde bulunan başvuru bürosuna veya elektronik ortamda www.buski.gov.tr internet adresine yapmaları gerekmektedir. Peki, Bursa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne hangi kadrolara memur alınacak? KPSS şartı var mı, varsa taban puanı kaç? Kadrolara göre belirtilen başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar…

KPSS ŞARTI VAR MI?

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Memur alımı için adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) şartı istenmektedir. Adayların 2020 KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Başvuru esnasında KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısını göndermeleri gerekmektedir.

MEZUNİYET ŞARTI

Memur alımı için adayların aşağıda belirtilen bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir.

1 – Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İnsan Kaynakları Yönetimi, İktisat, Ekonomi programlarının birinden mezun 9 memur alımı yapılacak.

2 – Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Maliye, İşletme, Muhasebe ve Finansman, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Muhasebe programlarının birinden mezun 4 memur alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünün yukarıda belirtilen boş memur kadro unvanları için yapılacak başvurularda uyulması gereken genel ve özel şartlar aşağıda belirtilen linkte verilmiştir. Linke tıklayarak tüm detayları görüntüleyebilirsiniz.

Memur alımı için tüm adaylar yazılı ve sözlü sınava tabi tutulacaktır. Bu sınavlarda yeterli puan almış olan adayların başvuruları değerlendirilecektir.

Adaylar başvuru esnasında, www.buski.gov.tr internet adresinden temin edebilecekleri başvuru formunu doldurup teslim etmeleri gerekmetedir.

SINAV YERİ VE TARİHİ

BUSKİ Memur alımı için sözlü sınav yapılacak olup; sözlü sınav 15 Aralık 2020 Salı günü, Saat 09:00 da başlamak üzere; Sırameşeler Mahallesi Avrupa Konseyi Bulvarı D Blok No: 6/3 Osmangazi /BURSA yerleşkesinde yapılacaktır.

Diğer ilan detaylarını görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu