GenelSON DAKİKA

AKP’li Vekil: Ekonomimiz çok iyi çünkü her evde 2-3 telefon var!

Hem Cumhurbaşkanı hem de ünlü ekonomist Recep Tayyip Erdoğan ülke ekonomisini evlerde olan buzdolabı ile kıyaslamıştı. Açıklamalarından uzman ekonomist olduğu anlaşılan AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz’de ekonomiyi her evde 2-3 telefon olması ile değerlendirdi.

Türk Lirası dünya para birimleri arasında pul olmuşken, işsizlik tarihi rekor kırmışken, her ev de 2-3 telefon olmasını ekonominin çok iyi olmasına bağlayan AKP’li Demiröz, “Ekonomimiz çok mu kötü beyler? Allah aşkına, her evde 2-3 telefon var” dedi.

AK Parti tarafından yapılan yorumlara diğer uzman ekonomistler cevap bile vermek istemedi lakin ekonomistler iktidarın ‘’ekmek bulduklarına şükür etsinler. Bakın Somali’de açlıktan ölen insanlara…’’ demesinden endişe ettiklerini belirttiler. Dahası, AKP Genel Başkanı Vedat Demiröz, enflasyon ve kurun yüksek olduğunu ama kontrol altında olduğunu söyledi.

Tüm ekonomistlere taş çıkaracak olan AKP Genel Başkanı Aynen şöyle dedi;

“Bugün Avrupa’da duyuyorsunuz, yakıtın olmadığı, raflarda neler olduğunu. Kış geliyor. Birileri bize, ‘Kara kış fonu kurun’ diyor ama biz onu kurmayacağız. Bizim her şeyimiz hazır ama Avrupa kara kışa hazır değil. Onlar bize ültimatom vereceklerine önce kendi ekonomileri, kendi geleceklerini düşünsünler. Bizim enflasyondaki yükseklik eyvallah, kurun yüksekliğini görüyoruz ama inanın hepsi kontrol altında. Biraz sabırlı olacağız. Yılbaşına doğru her şey sistemine oturacak. Aylık ihracatımız 20 milyar doları aştı. Bu dövizler yarın ülkemize gelecek. Türkiye’ye gelen dövizle cari açığımızı da kapatacağız. O dövizlerin fazlalığı nedeniyle kur farkları da aşağıya doğru inecek. Gıdada hiçbir eksiğimiz yok. Pahalılık olabilir. Allah aşkına, Türkiye’de son 20 senede her eve bakın ya bir otomobil ya da 2 otomobilimiz var. Her evde 2-3 telefon var. Türkiye’nin doğal gaz gitmeyen ilçesi kalmadı. Elektrik desen yine aynı, Yolları zaten saymıyorum.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, AKP Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz’ün “Ekonomi kötü mü? Her evde 2-3 telefon var” sözlerine tepki gösterdi. Ağbaba, “Bunlar iktidara gelmeden önce Ordu’dan İstanbul’a yürüyerek gidiyorduk, katır sırtında gidiyorduk. Bu arabaları, gemiyi bunlar icat etti. Cep telefonunu bunlar buldu. Aklımızla dalga geçiyorlar” açıklaması yaptı.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...