Kültür SanatSON DAKİKA

AKP Türkiye’nin dört bir yanını ucube heykellerle doldurdu!

AK Parti Hükümeti milyonlarca lira heykellere harcıyor. Tamam harcasın harcamasına da yapılanlar heykel değil gerçek bir ucube… Kreşteki çocukların ellerine alçı verip hadi ençok korktuğunuz varlıkları yapın dedikleri türden heykeller yapmışlar… Hadi yapılan heykellerde sanat sıfır ama bari işi eli heykeltraşçılığa yatkın olan insanlara yaptıraydınız… Bu ucube heykellere son bir örnek ise Denizli’de yapılan sözde bir sağlık çalışanının heykeli.

Hakaretin heykelini çiz deseler anca bu kadar olur. Buna rağmen AKP’li belediyeler bunlara milyonlarca para harcamış. Hele sözde Erdoğan’ın heykeli var aşağıda yayınladık, bu heykele 1 milyon TL vermişler. Artık vermişler mi yoksa cebe mi indirmişler bilemeyiz lakin heykele baktığımızda ”what’s this” diyorsunuz.

Merkezefendi Belediyesi’nin sağlık çalışanlarının koronavirüs pandemisinde yaşadığı zorluklara değinmek ve sağlık çalışanlarına moral vermek amacıyla yapılan heykeller estetik ve mimari açıdan eleştiri konusu oldu.

Bu ne şimdi? Handi dilden sorarsanız sorun karşılık bulamazsınız. Eğer bu ucube değil de heykelse aşağıda ki ne?

Bu aşağıda ki de Erdoğan’ın heykeli… Hadi bu heykele 1 milyon vermişler ki hadi bizde kabul edelim, yahu bunu Erdoğan nasıl kabul görmüş?

Bir vatandaş olarak, açık hava sergisi ile sergilenen bu ucubeleri görmek zorunda kalacağımıza mı üzülelim yoksa bunlara harcandığı söylenen milyonlarca liraya mı? Aşağıda sözde Nasrettin Hoca’ya ait sözde heykel var… Sanki kalkmaya hazırlanan uçan balon gibi…

Nasrettin Hoca Heykeli

 

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...