GündemSON DAKİKA

İkinci itiraf Süleyman Soylu’dan geldi!

İlk itiraf Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelmişti. Erdoğan, ABD’ye seslenerek ‘’ver papazı al papazı’’ demiş ve hemen arkasından Rahip Brunson’u terörist ilan edip ‘’bu fakir bu görevde olduğu müddetçe teröristi vermeyiz’’ demişti. Erdoğan Yargının kendi elinde olduğunu, Rahibi kendi isterse serbest bırakabileceğini itiraf etmişti. İtiraf etmişti etmesine ama Donald Trump’ın mektubu sonrasında ABD papazı aldı ama Fetullah papazını vermedi. Olan artan kurlardan dolayı yine vatandaşa oldu. Şimdi, yargının bağımsız olmadığına dair ikinci itiraf İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi.

Öyle bir açıklama yaptı ki, ‘’hani yargı bağımsızdı?’’ dedirtti. Soylu, “Osman Kavala’yı serbest bırakmadık, Demirtaş’ı serbest bırakmadık’’ dedi. Bırakmayan kim sayın Soylu? Yargı mı yoksa siz misiniz? Her ay 10 bin dolar maaş alan siyasetçi kim diye sorulduğunda ‘’biz yargıya müdahale edemeyiz’’ diyerek tüm sorumluluğu yargıya atabiliyorsunuz ama yeri geldiğinde biz yaptık, biz ettik diyorsunuz. Eğer hep sizin dediğiniz oluyorsa, terörist dediğiniz Rahibi neden bıraktınız? Ki bu konuda eski ABD Başkanı Trump ‘’Erdoğan’a rica ettik o da bizi kırmayıp Brunson’u serbest bıraktı’’ dedi.

Şimdi bu durumda vatandaş ne düşünür? Yargı gerçekten bağımsız mı? Yoksa talimatla adam tutuklayıp yine talimatla adam bırakan, Erdoğan’ın her terörist dediğini tutuklayan bir kurum haline mi dönüştü yargımız? Sahiden, geçtiğimiz aylarda Mersin’de 1,5 ton kokain yakalanmıştı, ne oldu o operasyonlar? Neden bugüne kadar kimse soruşturulmadı yada ifade vermedi? Ortada mal var ama ifadesi alınacak tek bir kimse bile yok mu? Soylu neden bu konuda hiçbir açıklama yapmadı?

Venezuela’da Türkiye rotalı bir gemide yakalanan 4 ton 900 kiloluk kokainlerle ilgili ‘’konunun aydınlatılması için Venezuela polisi ile irtibata geçecek misiniz?’’ sorusuna ‘’pandemiden dolayı oraya bir ekip gönderemedik ama önümüzde ki günlerde göndereceğiz’’ demişti Süleyman Soylu. Lakin neredeyse bir yıl geçti ama ne oraya ekip gönderildi nede bu konu hakkında bir bilgi paylaşıldı. Ondan sonra kalkıp, Türkiye’nin kara para aklama ülke sıralamasında gri listeye girmesine yok şöyle böyle diyerek eleştiriyorlar.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...