Gündem

Bakanın emekli maaş ödemelerini hayrına yapmış gibi söylemesi siyasetin gündemindeydi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un ‘’bu yıl Ağustos ayında toplam 13,1 milyon emeklimize 30,5 milyar lira aylık ödemesi yaptık. Emeklilerimizin yanında olmaya deva edeceğiz’’ açıklamaları siyasetin gündemindeydi. Sanki babasının hayrına veriyormuş da onu açıklıyor bakışıyla Bakan Selçuk’un sözlerini eleştiren muhalefet, ‘’Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz? Diye sordu…

Çalışma Bakanı Selçuk’un emekli maaşı ödemeleri ile övündüğü açıklaması, yeni günde de muhalefetin gündemindeydi. Aile ve Çalışma Bakanının ‘’iktidar olarak emeklilerin destekçisiyiz’’ sözleri, maaş ödemeleri ile övünmeleri muhalefet cephesinde böyle yankılandı.

‘’SANKİ HAYRINA VERİYORMUŞ GİBİ MAAŞ ÖDEMELERİNDEN ÖVÜNÜYOR’’

Kemal Kılıçdaroğlu: Şu kepazeliğe bakın Allah aşkına… Ve bunlar devleti yönetiyor. Bütün emekli kardeşlerime seslenmek isterim. Senin yıllar yılı ödediğin paranı sana veriyor diye övünüyor… Ya iyide bu senin hayrına verdiğin bir para değil, bu benim ödediğim para…Benim kumbaramdan alıp bana veriyor, sonrada sanki lütfetmiş gibi bak sana maaş ödedim diyor.

Akla bak ya!.. Sanki maaşı ödememe inisiyatifine sahipmiş gibi, ‘bak sana maaş veriyorum öp başına koy’ diyor. Sen bu emeklilerin hangi koşullarda emekli olduğunu biliyor musun da lütfedermiş gibi bilmem kaç lira maaş ödemeleri yaptığını açıklıyorsun… İnsanların emekli olmak için ne kadar prim ödediğini biliyor musun?

‘’SANKİ İŞSİZLİĞİ BİTİRMİŞ ONUNLA ÖVÜNÜYOR’’

Bağımsız Milletvekili Cemal Enginyurt: ‘’Taşerona haklarını ödediniz mi?.. Kadrolarını verdiniz mi? İşsizliği önlediniz de mi ‘emeklinin maaşını ödedik diye övünesiniz. Hayırdık himmet mi veriyorsunuz? Bağış mı yapıyorsunuz? Yazık, yazık…’’

Meral Akşener: Emekli maaşı ödemişler… Keşke ödemeseydiniz… İnsan bunları söylemeye utanır be utanır…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu