EkonomiSON DAKİKA

Dolar 9,7 TL’yi geçti Euro ise 12 TL’ye yaklaştı!

Merkez Bankası’nın Erdoğan talimatı ile 200 baz puan indirmesi piyasaları altı üst etti. Dolar kuru 9,7 TL’yi geçerken Euro ise 12 TL’ye yaklaştı. Faiz kararından sonra dolar 10 TL’ye gidiyor. Saray ve şürekâsı hariç, herkesin alım gücü düştükçe düşüyor.

Döviz kurlarının bu denli yükselerek tarihin rekorunu tazelemesi tepkilere neden olurken, faizleri indirerek dövizin yükseltilmesi ‘’ Bunun adı iktidar eliyle ekonomik darbedir’’ şeklinde yorumlandı. Yorum sahibi Fikri Sağlar, ‘’ Faizin 2 puan indirilmesiyle Dolar 10 TL’ye doğru koşuyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ekonomisi AKP iktidarı eliyle bilinçli şekilde yıkıma sürükleniyor. Bunun adı iktidar eliyle EKONOMİK DARBEDİR. Başka izahı olamaz’’ dedi.

Dolar 10 TL’ye gelirken Cumhurbaşkanı Erdoğan danışmanı Yiğit Bulut’un ‘’Dolar 3 TL’yi geçerse yüzüme tükürün’’ sözleri, büyük damat Berat Albayrak’ın ‘’Dolar 8 lira, 10 lira olacak ya, çok beklersiniz’’ sözleri tekrar gündeme getirildi.

2001’de Dolar 1,20 olunca İstanbul Bağcılar’da muhafazakar kesim Ecevit’i protesto yürüyüşü yapmıştı. Şimdi Dolar 10 TL ye yaklaştı ama o muhafazakarlardan en ufak ses yok! Oysa Türkiye sadece bu birkaç saat içerisinde 112 milyar TL daha fakirleşti. Kazanan hazine garantisiyle döviz üzerinden anlaşmalarla otoyol, köprü, hastane, havaalanı yapan Saray şürekası olurken, kaybeden yine halk oldu.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...