Personel Alımı

DHMİ personel alımı başvuruları 27 Ekim 2021’de başlıyor

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İlana göre DHMİ, Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam edilmek üzere personel alımı yapacak.

HDMİ personel alımı başvuruları 25 Ekim’de başlayacak ve 7 Kasım 2021 tarihinde sona erecektir. Personel alımına ilişkin yayınlanan ilanda ‘’ Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam edilmek üzere genel idare hizmetleri sınıfına dâhil 8 inci kadro dereceli 5 (beş) müfettiş yardımcısı alımı yapılacaktır’’ denildi.

Sınav Başvurusu

Giriş Sınavı için başvurular 25.10.2021 – 07.11.2021 tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek olup ilanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular ile süresi içinde (07.11.2021 günü saat 23.59’a kadar) yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır. Adayların talep edilen bütün belgeleri sisteme eksiksiz yüklemeleri gerekmektedir. Şahsen ve posta yoluyla başvurular kabul edilmeyecektir.

Çevrimiçi Başvuruda Yüklenecek Belgeler

1- Yurt dışındaki öğrenim kurumlarından mezun olanlar için diploma denklik belgesi,

2- Öz Geçmiş.

Giriş Sınavının Yeri, Tarihi, Şekli ve Konuları

Giriş Sınavı yazılı ve sözlü olarak iki aşamadan oluşacak olup yazılı sınav 4 Aralık 2021 tarihinde Ankara’da yapılacaktır.

Başvuru yapan adayların; KPSS puan üstünlüğü esas alınarak sıralanması sonucunda, her bir grup için alınacak personel sayısının 20 katı kadar aday yazılı sınava katılmaya hak kazanacaktır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip adaylar da sınava kabul edilecektir.

Yazılı Sınav çoktan seçmeli ve iki oturum şeklinde yapılacaktır. Birinci oturum alan bilgisinden, ikinci oturum genel, güncel ve sosyo-ekonomik konular ile yabancı dil (İngilizce) bilgisinden oluşacaktır. İkinci oturum tüm gruplar için ortak olarak yapılacaktır.

ÖĞRENİM ŞARTI

1 – Üniversitelerin Hukuk/ Siyasal Bilgiler/ İktisat/ İşletme veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun 2 personel,

2 – Üniversitelerin Elektrik- Elektronik/ Elektronik ve Haberleşme veya Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun 1 personel,

3 – Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun 1 personel,

4 – Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun 1 personel alımı yapılacak.

DHMİ tam ilan metnini görüntülemek için tıklayınız

Başa dön tuşu