GündemSON DAKİKA

Akaryakıt zamları vatandaşı isyan ettirdi

Akaryakıt fiyatlarında gelen peş peşe zamlar vatandaşı isyan ettirdi. Doların 9,5 TL’ye, motorinin litre fiyatı 8,26 TL’ye benzinin 7,96 TL’ye çıktığı, vatandaşın alım gücünün giderek dibe vurduğu bu dönemde AK Parti Milletvekili Hüsniye Erdoğan’ın vatandaşla alay eder gibi ‘’Zam gelmiştir ama mini mini gelmiştir’’ demesi vatandaşın isyanını körükledi.

Düzce’de de servis minibüsü ve ticari taksi esnafı son günlerde yapılan akaryakıt zamlarına isyan ederek araçlarıyla trafik kapattı. İstanbul minibüsçü esnafı da bu yönde hazırlık içinde olduğu belirtildi. Benzin, Motorin, LPG, doğalgaz, elektrik zammı derken A’dan Z’ye tüm tüketim ürünlerine gelen zamlar, iktidarın zamdan başka yapabilecek bir şeyi kalmamıştır yorumları ile dile getirildi.

Daha bir hafta öncesine kadar 420 TL’ye dolan bir depo şu anda 485 liraya zor doluyor. Arada 65 liralık bir kayıp var. Bu sadece akaryakıt fiyatlarından ve sadece bir haftada ki kayıp. Son bir yıl içerisinde elektrik ve doğalgaza gelen zamlar ise, memur ve işçi maaşlarına geçtiğimiz Ocak ayında verilen maaş zam miktarının 5 katından daha fazla…

AKP’li Hüsniye Erdoğan, resmi enflasyon rakamlarının yüzde 19’larda olduğunu unutmuş olsa ki  ‘’abartılacak bir şey yok gelen zamlar mini mini zamlar’’ diyor. Diğer taraftan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ‘’enflasyonu tek haneye düşürmekte kararlıyı’’ diyor, sanki bugüne kadar elini tutan oldu. 19 yıldır iktidarda olan bir hükümet halen enflasyonu düşüreceğiz diye vaatlerine devam ediyorsa, iktidarı bu saatten sonra eleştirmenin de bir anlamı kalmıyor demektir.

 

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...