Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı 7 bin 800 personel alımı başvuruları 22 Kasım 2021’de sona eriyor

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 20 Ekim 2021 tarihinde 7 bin 800 personel alımı yapacağını ilan etti. İlana göre Diyanet, Taşra Teşkilatında münhal bulunan pozisyonlarda daimi olarak istihdam edilmek üzere 7.800 personel alımı yapacak.

Diyanet personel alımı başvuruları 8-22 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar, belirtilen bu tarih aralığında “sinav.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden kayıt işlemlerini yapabilirler. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı hangi mesleklerden, hangi öğrenim düzeylerinden personel alımı yapacak? Diyanet kurumunda memur olmak isteyen adaylardan ne gibi özel şartlar isteniyor? İşte detaylar…

DİYANET PERSONEL ALIM İLANI

Diyanet İşleri Başkanlığınca, sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin kayyım pozisyonlarına 7 bin 800 personel alınacak.

Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 1500 Kur’an kursu öğreticisi, 5 bin 600 imam hatip ve 700 müezzin kayyım olmak üzere 7 bin 800 sözleşmeli personel alınacak.

Başvuru yapacakların, 2020 KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP124, önlisans mezunları için KPSSP123, ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekecek.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 8-22 Kasım tarihleri arasında “https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi/” internet adresi üzerinden sınav başvuru programı aracılığıyla müracaatta bulunacak.

Formu dolduran adaylar, sınav başvurularını onaylatmak üzere istenen belgelerle birlikte herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne 8-22 Kasım 08.30-16.30 saatleri arasında şahsen müracaat edecek.

Alımlara ilişkin detaylı bilgiye, Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesinden ulaşılabilecek.

Taşra teşkilatında 30 müftü ataması yapılacak

Başkanlığın internet sitesinde yer alan diğer duyuruya göre de 30 ilçe müftüsü ataması yapılacak.

Bu kadro için halen Diyanet İşleri Başkanlığı’nın teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesine göre çalışıyor olma şartı bulunuyor.

İlçe müftülüklerine atanmak isteyen personel 1-15 Kasım tarihleri arasında “https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav” adresi üzerinden başvuruda bulunabilecek.

Yazılı ve sözlü olarak iki aşamalı yapılacak sınava ilişkin tüm duyurular Başkanlığın internet sayfasında ilan edilecek.

Resmi ilanın tam metnini görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...