Genel

Coronavirüs hakkında Dünya’da son gelişmeler! Aşı için tarih verildi!

Coronavirüs vakalarının yeniden kontrolden çıktığı İngiltere’de Başbakan Boris Johnson yeni tedbirleri açıkladı. Liverpool şehrinde sosyal tesisler, spor salonları, barlar kapandı. Almanya Sağlık Bakanının Covid-19 virüs aşısının 2021’in ilk aylarında hazır olacağını söyledi. Hırvatistan’da artan vakalar sonrası dışarı da maske takmak zorunlu hale getirildi.

Dünya genelinde virüsle temas edenlerin sayısı bugün 38 milyonu geçti. Can kayıpları ise 1 milyon 85 bini buldu. Toplam vaka sayısı en yüksek ülkeler sırasıyla ABD, Hindistan, Brezilya ve Rusya oldu.

İNGİLTERE’DE YENİ TEDBİR KARARLARI

Salgının başında önlem almayan İngiltere’de artık adımlar temkinli atılıyor. Başbakan Johnson hükümeti yeni Coronavirüs tedbirleri açıkladı. Alınan tedbir arasında sosyal tesisler, spor salonları, barların kapatılması kararı çıktı. Liverpool şehri ve yakınlarında ki hastanelerin kapasitelerinin neredeyse dolduğu açıklandı. Covid-19 ağır hasta sayıları ise her geçen gün artıyor.

İngiltere’de kısıtlamalar 3 kategoride uygulanıyor. Orta seviye kısıtlamaları neredeyse tüm ülke genelinde uygulanıyor. Buna göre dışarıda altından fazla kişinin bir arada durması yasak. Barların ve sosyal tesislerin kapatıldığı Liverpool ise çok yüksek kısıtlamaların olduğu kategori listesine alındı.

CORONAVİRÜS AŞISI İÇİN TARİH VERİLDİ

Almanya’da Sağlık Bakanı Covid-19 aşısı için tarih verdi. 750 milyon Euro’luk destek sağlanan Alman sağlık şirketlerinden biri 2’inci fazı geçti. Alman bakan Coronavirüs aşısının 2021’in ilk aylarında hazır olacağını duyurdu.

Aşının ilk olarak kronik hastalığı olanlara, yaşlı ve bakımevinde kalanlara ve çalışanlara vurulacağı belirtildi.

HIRVATİSTAN’DA MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU 

Hırvatistan’da dışarıda maske takıp takmama kararı insanlara bırakılmıştı ancak virüs salgınında ki artış yeni tedbirlerin alınmasına neden oldu. Hükümet dışarıda da maske takmayı zorunlu hale getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.