Dünya

Ateşkese rağmen Ermenistan sivilleri hedef alan saldırılarına devam ediyor!

Ermenistan’ın sivilleri hedef alan saldırıları, Azerbaycan-Ermenistan sınırında ki ateşkese rağmen devam etti. Azerbaycan ordusu saldırılara misliyle yanıt verdi. Sınırdaki hareketlilik gece boyunca sürdü.

10 Ekim’de Rusya’nın çağrısı ile yapılan ateşkes bile Ermenistan’ın saldırılarını durdurmadı. Ateşkesten sadece saatler sonra Gence’ye yaptığı gece saldırılarında 9 sivili katletti. Saldırının, orta menzilli balistik füze olduğu ortaya çıktı.

ÇOK SAYIDA ERMENİ ASKER ÖLDÜRÜLDÜ

Durum hakkında açıklama yapan Azerbaycan Savunma Bakanlığı ‘’Tüm cephe boyu durum gergin kaldı. Ermenistan ordusu kaybettiği mevzileri geri alabilmek için küçük guruplar halinde defalarca Azerbaycan birliklerine saldırı düzenledi’’ açıklaması yaptı.

Azerbaycan ordusu bu saldırılara sert yanıt verdi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, verilen karşı saldırılarda çok sayıda Ermeni askerinin öldüğünü, kalanların ise mevzileri terk ederek kaçtığını duyurdu. 3 insansız hava aracıda etkisiz hale getirildi. Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kara Harp Okulu açılışında, Ermenistan’ın sivillere yaptığı saldırıyı değerlendirdi. Akar konu ile ilgili olarak şöyle dedi;

ERMENİSTAN SAVAŞ SUÇU İŞLİYOR

‘’Ermenistan gerçekten son derece saldırgan, insanlık suçu, savaş suçu işliyor ve bunları alışkanlık haline getiren bir ülke. Biz Azerbaycan’la iki devlet tek millet olmanın gereğini her zaman yerine getirdik ve getirmeye devam ediyoruz’’

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu