Personel Alımı

Samsun Üniversitesi 21 farklı meslek ve öğrenim düzeylerinden personel alımı yapacak!

Samsun Üniversitesi 19 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete’de yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İlana göre Samsun Üniversitesi, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere 21 farklı meslek ve öğrenim düzeylerinden personel alımı yapacak! Hangi öğrenim düzeylerinden/mezuniyet şartlarından personel alımı yapacağı, hangi bölümlerden mezun adaylar arasından kaç personel alınacağı ve diğer tüm detaylar aşağıda belirtilmiştir.

Samsun Üniversitesi personel alım ilanı

Samsun Üniversite Rektörlüğü, aşağıda belirtilen öğrenim düzeylerinden bay-bayan toplam 60 personel alımı yapacak. Personel alımı başvuruları bugün başladı ve 15 gün daha devam edecektir. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar, www.samsun.edu.tr den ilan tarihi itibariyle temin edilecek başvuru formu ve istenilen belgelerle birlikte şahsen ya da posta ile Personel Daire Başkanlığına başvuru yapacaklardır.

Personel alımına ilişkin yayınlanan resmi ilanda ”Üniversitemiz birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere, Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS 2020 (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle” sözleşmeli personel alınacaktır” denildi.

Hangi mesleklerden kaç personel alımı yapılacak?

1 – Ortaöğretim dengi mesleki teknik öğrenim görmüş olup, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama önlisans programlarının birinden mezun 4 teknisyen alımı,

2 – Mesleki ortaöğretim kurulumlarının Makine alanı mezun 1 teknisyen,

3 – Mesleki ortaöğretim kurulumlarının Elektrik Elektronik Teknolojisi alanı mezunu 2 teknisyen alımı,

4 – Mesleki ortaöğretim kurulumlarının Biyomedikal Cihaz Teknolojileri alanı mezunu 1 teknisyen alımı,

5 – Mesleki ortaöğretim kurumlarının Mobilya ve İç Mekân Tasarımı alanı mezunu 1 teknisyen alımı,

6 – Mesleki ortaöğretim kurumlarının Kimya Teknolojisi alanı mezunu 1 teknisyen alımı,

7 – Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama, Bilgisayar Donanımı, önlisans programlarının birinden mezun 2 memur alımı,

8 – Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik önlisans programlarının birinden mezun 2 memur alımı,

9 – Fotoğrafçılık ve Kameramanlık önlisans mezunu 1 personel alımı,

10 – Adalet Programı önlisans mezunu 1 personel alımı,

11 – Havacılık Yönetimi lisans mezunu 1 personel alımı,

12 – Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları lisans programlarının birinden mezun 1 personel,

13 – Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama, Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri önlisans programlarının birinden mezun 1,

14 – Herhangi bir lisans programı mezunu 3,

15 – İktisat, İşletme, Maliye veya Muhasebe ve Finans Yönetimi lisans mezunu 1,

16 – Aşçılık önlisans programı mezunu 1,

17 – İkram Hizmetleri önlisans programı mezunu 2,

18 – Herhangi bir lisans programı mezunu 1,

19 – İlgili yüksekokulların Özel Güvenlik ve Koruma önlisans programından mezun 21 güvenlik görevlisi alımı,

20 – Ortaöğretim veya dengi okul mezunu 8 temizlik personeli,

21 – Herhangi bir önlisans programı mezunu 5 temizlik personeli alımı yapılacaktır.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ, ZAMANI ve İSTENİLEN BELGELER:

Adaylar ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı günden itibaren 15 gün içinde Samsun Üniversitesi resmi internet sayfası www.samsun.edu.tr den ilan tarihi itibariyle temin edilecek başvuru formu ve istenilen belgelerle birlikte şahsen ya da posta ile Personel Daire Başkanlığına başvuru yapacaklardır. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar ulaşması gerekmektedir.

Eksik belgeli veya süresi içinde yapılmayan başvurular ile internet üzerinden yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Yanlış birime ve/veya adrese teslim edilmesinden, posta ile başvuran adayların başvurularının, postadaki gecikmelerinden Üniversitemiz sorumlu değildir.

İstenilen Belgeler

1. Başvuru Formu

2. Bir adet fotoğraf (Başvuru formuna yapıştırılacaktır.)

3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (e-Devlet üzerinden alınan nüfus kayıt örneği de kabul edilecektir.)

4. Öğrenim Belgesi (Başvuruda bulunacak olan adaylar e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belgeler ile başvuru yapılabilecektir. Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren belgesinin başvuruda ibraz etmesi gerekmektedir.)

5. KPSS Sınav Sonuç Belgesi (Kontrol numaralı) – Lise mezunları için 2020 KPSSP94 puanı, – Önlisans mezunları için 2020 KPSSP93 puanı, – Lisans mezunları için 2020 dönemi KPSSP3 puanı değerlendirilecektir.

6. Adli Sicil Durum Belgesi (Aslı veya e-Devlet üzerinden temin edilen kontrol edilebilir şekilde oluşturulmuş olmalıdır.)

7. Belge (Başvurulan unvanda isteniyor ise aslı veya onaylı örneği)

8. Onaylı Hizmet/Tecrübe Belgesi; hizmetin yerine getirildiği kamu kurum ve kuruluşu/şirket hizmet belgesi veya onaylı bir yazıyla belgelendirilmelidir. Bu belge ile birlikte çalışılan sürelere ait SGK/Sigorta Hizmet Dökümünün ibraz edilmesi de zorunludur.

Samsun Üniversitesi resmi personel alım ilanını görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

Başa dön tuşu