GenelSON DAKİKA

Teknik Direktör Ümit Karan 1 milyon 700 bin lira dolandırıldı

Teknik Direktörlük yapan Ümit Karan ve kardeşi, dost kurbanı oldu. Arkadaş olarak güvendiği kişiyle ortaklık yapmak için verdiği 1 milyon 700 bin lira buhar oldu. Dolandırıldığını aylar sonra anlayan Karan, soluğu savcılıkta aldı. Ama Karan, suç duyurusundan sonra ikinci şokunu yaşadı… İşte detaylar…

Teknik Direktörlük yanı sıra ticarete de atılmak isteyen Ümit Karan, Ender S. adlı arkadaşının tavsiyesi üzerine broker işine girmek istedi. Arkadaşı Ender ona, Doğuş Medya grubuyla irtibata geçtiğini ve broker işinde çok büyük kar olduğunu, kendisinin de bu işe ortak olması halinde kendisine yüzde 50 kar vereceğini söyledi.

Eren S., bu işe girmek için gerekli sermayenin kendisinde olmadığını bu yüzden kendisine yüzde 50 ortaklık sunduğunu belirtti ve çok para kazanacağına dair ikna etti. Ender sadece Ümit Karan’ı değil aynı zamanda Karan’ın 6 arkadaşını da ikna etti ve onlardan da cüzi miktarlarda yatırım için sermaye topladı.

Ümit Karan 1 milyon 700 bin lira verdiği arkadaşı Ender’e birkaç ay sonra ulaşamayınca dolandırıldığını anladı ve adliyeye giderek şikayetçi oldu ama Karan bu olaydan sonra ikinci şoku yaşadı. Çünkü Savcılık, olayın hukuki itilaf olduğunu belirterek soruşturmayı takipsizlik kararıyla sonuçlandırdı.