Personel Alımı

PTT 14 bin 200 personel alımı başvuru tarihi belli oldu mu? PTT Kargo ve PTT Müşteri Hizmetleri kadrolarına memur-işçi alımı yapılacak!

PTT 5 bin personel alımı sonrasında 14 bin 200 personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Alınacak personellerin PTT Kargo, PTT AVM ve PTT Müşteri Hizmetleri yanı sıra PTT Genel Müdürlüğü’nde istihdam edileceği belirtildi. Bu kadrolara en az ilköğretim, lise (ortaöğretim), önlisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden KPSS şartsız, Bay-Bayan 14.200 memur-işçi alımı yapılacağı söylendi.

Peki, PTT 2021 yılı için personel alımı başvuruları ne zaman başlıyor? Yada PTT personel alımı başvuru tarihi belli oldu mu? PTT Kargo, PTT Müşteri Hizmetleri ve PTT Genel Müdürlüğü bünyesinde hangi mesleklerden, hangi öğrenim düzeylerinden personel alımı yapılacak? Hangi illerde alım yapılması planlanıyor? İşte detaylar…

1yıldan fazla PTT A.Ş’nin 55 bin personel alımı yapılacağı ve hatta yeni açılan PTT Kargo şubeleri ile beraber bu sayının 60 bine tamamlanacağı belirtilmişti. Lakin sonuna yaklaştığımız 2021 yılı içerisinde sadece 5 bin sözleşmeli personel alımı yapılabildi. Bunun üzerine PTT bünyesinde çalışmak isteyen adaylar, memur alımlarının veya işçi alımlarının tekrar ne zaman yapılacağını merak ediyordu.

PTT 14 BİN 200 PERSONEL ALIMI

Beklenen yeni kadro açıklamaları bugün geldi. PTT Genel Müdürlüğü’nde görevli yetkililer, kamuisilanlari.net haberin verdiği bilgilere göre; 14 bin 200 personel alımı için hazırlıklar yapıldığını ve son yapılan genel kurul toplantısında bu kadro sayısının onaylatıldığını belirtti. Buna isnaden Türkiye’de 81 il genelinde, yeni açılan ve mevcut PTT şubelerine aşağıda belirtilen mesleklerden personel alımı yapılacağı söylendi.

PTT KADROLARINA HANGİ MESLEKLERDEN PERSONEL ALINACAK?

Yine kamuisilanlari.net ‘in verdiği bilgilere göre PTT’nin kadrolarına şu mesleklerden personel alımı yapılacak;

Avukat, veri giriş elemanları, idari personel, büro memuru, sekreter, silahlı-silahsız güvenlik görevlisi, temizlik personeli, okul öncesi öğretmeni, şoför, beden işçisi, kargo dağıtım elemanları (motosikletli kurye), farklı branşlardan tekniker, teknisyen ve mühendis alımı yapılacağı belirtildi. Bunun yanı sıra henüz kesin olmamakla birlikte bazı ustalık gerektiren mesleklerden de (Marangoz, demir kaynak ustası…) işçi alınacağı söylendi.

BAŞVURU ŞARTLARI

Destek personeli alımı için, meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olmaları istenirken, temizlik personeli, şoför, beden işçisi alımlarında adayların en az ilköğretim mezunu olmaları istenecek.

Güvenlik görevlisi alımı için en az lise ve önlisans (güvenlik şefi kadrosu için) mezuniyet şartı getirilirken, diğer meslekler ile ilgili olarak üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezuniyet şartı istenecek.

Yaş şartı henüz kesinleşmiş değildir. Lakin yaş şartı olarak 18-40 yaş aralığı (mesleklere göre değişiyor) olacağı iddia edildi.

PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Söz konusu 14 bin 200 personel alımı için onay çıktı lakin ilana çıkması için yapılan çalışmaların devam ettiği belirtildi. Bu yönde yapılan açılamalarda, PTT personel alımı başvuru kılavuzunun 2021 yılı sonuna kadar kavuşturulması planlanıyor ama yine https://kamuisilanlari.net/ haberin PTT yetkililerinden edindiği bilgilere göre; PTT memur alımı ve işçi alımı başvuru tarihi 2022 yılı Şubat ayına kadar sarkabileceği iddia edildi.

Kaynak: https://kamuisilanlari.net/

 

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...