Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
GenelSON DAKİKA

AKP’li Belediye başkanının belediye aracı ile kaçakçılık yaptığı iddiası meclise taşındı!

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal -Belediye araçlarıyla kaçakçılık Şırnak ili, İdil ilçesi AK PARTİ’li Sırtköy Belde Belediyesi Başkanının basına yansıyan haberlerle belediye aracıyla gayet rahat kaçakçılık yaptığı iddia ediliyor; iki saat gözaltına alınıyor, serbest bırakılıyor ama garibim, çöp toplayan, kâğıt toplayan insanlar cezaevinde Sayın Başkanım. Yani cezaevinde olması gereken kaçakçılar dışarıda dolaşıyor, ekmek parası için kâğıt toplayanlar cezaevine gönderiliyor.

Bu insanlar alın teriyle birkaç kuruş para kazanmak için gece gündüz demeden çalışıyorlar; aslında bu insanlara teşekkür etmek lazım. Anayasa’mızın 2’nci maddesinde “Türkiye Cumhuriyeti devleti bir sosyal devlettir.” deniliyor; 5’inci maddesinde “Devletin vatandaşın önündeki ekonomik engelleri kaldırması gerekir.” deniliyor ancak sizler bu vatandaşlarımızın önündeki engelleri kaldırmak yerine bizzat engel koyuyorsunuz.

Her gün kâğıt toplayıcılarının, yoksul durumda olan vatandaşlarımızın sayısı artıyor. Neden artıyor, bunu sormanız gerekiyor. Hani 2002’de “Biz 3Y’yle geldik; yoksulluğu bitireceğiz, yasakları bitireceğiz, yolsuzlukları da bitireceğiz” diyordunuz ya, 2002’deki başladığınız yere geldiniz arkadaşlar yani bir ilerleme yok. Bu insanlar işsiz. Türkiye’de ekonomiyi batırdınız. Bu insanlar iş bulamadıkları için çöpten ekmek çıkarma telaşının içerisine girmişler, bunların hiçbir güvencesi yok. Kâğıt toplayıcılarının elinden tutmanız gerekir, emeklerinin karşılığını alamıyorlar. Yasal düzenleme eksik; buyurun, biz size Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu desteği veriyoruz, bu vatandaşları güvenceye kavuşturalım.

Hep “Şeyh Edebali şöyle der: ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.'” diyorsunuz ya, gelin, bu çöp toplayan vatandaşlarımızı yaşatalım ki devlet yaşasın. Peki, sizin bu “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” 5’li çete için mi söyleniyor? Yok, 84 milyon insan için söyleniliyor.