GündemSON DAKİKA

Türkiye Petrolleri ve BOTAŞ özelleştiriliyor mu?

AKP’nin, Türkiye’nin en stratejik kamu kurumlarından olan Türkiye Petrolleri ve BOTAŞ’ı özelleştireceği iddia edildi. Türkiye Petrolleri ve BOTAŞ özelleştiriliyor mu? sorusunu cevaplayan İzmir Milletvekili MÜSAVAT DERVİŞOĞLU, AK Parti hükümetinin, bu eşsiz kamu kurumlarını özelleştirmek için harekete geçtiğini iddia etti.

Türkiye Petrolleri ve BOTAŞ’ın özelleştirilmesine ilişkin açıklamalarda bulunan Dervişoğlu şu flaş bilgileri paylaştı;

Akköprü Barajı ve elektrik santraliyle başlayan satış furyasına, son olarak Ordu’daki Topçam Barajı ve elektrik santrali de eklenmiştir. Daha da tehlikelisi, ülkemizin çok önemli iki stratejik kurumu olan Türkiye Petrolleri ve BOTAŞ için de Varlık Fonuna devrederek özelleştirme adımları atılıyor ve bununla alakalı olarak da çeşitli öngörüler kamuoyunda paylaşılıyor. Aynı, TÜRK TELEKOM özelleştirmesinde olduğu gibi yabancı sermayeye satılmak istenmektedir bu stratejik kurumlarımız. Petrol ve doğal gaz üretiminin devlet kontrolünden çıkması, ülkemizin millî çıkarlarına aykırıdır.

Bitmek bilmeyen rant sevdası uğruna sadece bizlerin değil, çocuklarımızın ve torunlarımızın da geleceklerine ipotek koyulmaktadır.

Buradan uyarıyoruz: Giderek ayak daha önce rant uğruna satarak zarara uğrattığınız millî kurumlarımızda olduğu gibi stratejik kurumlarımızda da bu hatayı yapmayın. Bilin ki bunun takipçisi olacağız.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...