Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
GenelSON DAKİKA

Vaka sayısı 33 bini geçti ve vefat sayıları ile ilgili Bakan Koca’dan flaş uyarı geldi!

12 Ekim 2021 tarihli günlük vaka tablosu verileri açıklandı. Günlük vaka sayısı bugün son ayların en yüksek seviyesine çıktı. Vaka sayıları ile aynı orantıda vefat sayılarıda yükseldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün açıklanan vaka sayısı ve vefat sayısı ile ilgili flaş uyarılarda bulundu.

Bugün açıklanan Koronavirüs talosunda vaka sayılarının 33 bini geçtiği, vefat sayılarının ise tekrar yükseldiği görüldü. Son 24 saat içeririsinde 33 bin 860 yeni pozitif vaka tespit edildi. Covid-19 kaynaklı ölenlerin sayısı ise 237 oldu. Bugünkü tabloyu değerlendiren Fahrettin Koca ise şu açıklamaları yaptı;

Son günlerde aşılanma hızında durağanlık var. Vaka sayılarının yüksekliği aşı konusunda bir tereddüt uyandırmış olabilir mi? Ama şunu unutmayın: Covid-19’u aşı sayesinde, adeta grip gibi atlatanların sayısı artık bunlarla yarışıyor. Kayıplarımızın çoğuysa tam doz aşı olmayanlar.