Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları bugün başladı!

Sağlık Bakanlığı 11 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete’de yeni personel alım alım ilanı yayınladı. İlana göre Sağlık Bakanlığı, Merkez Teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında çalıştırılmak üzere aşağıda belirtilen mesleklerden personel alımı yapacak.

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları bugün başladı ve 15 Ekim 2021 tarihinde sona erecektir. Peki, Sağlık Bakanlığı hangi mesleklerden personel alımı yapılacak. Bu ilan için başvurular nereye ve nasıl yapılacak? İşte detaylar…

Personel alımına ilişkin Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda şu bilgilere yer verildi;

Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında çalıştırılmak üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar KuruluKararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın ek 2 nci maddesine göre, aşağıda belirtilen kameraman pozisyonu için mesleki uygulamalı sınav, diğer pozisyonlar için ise sözlü sınav ile sözleşmeli personel alınacaktır.

Başvuru şartları, başvuru için istenen belgeler, sınav konuları, sınav tarihi, sınav yeri ve
diğer hususlara ilişkin bilgiler, https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr ve https://yhgm.saglik.gov.tr
web adresinde yayımlanacaktır.

Adaylar, başvurularını dijital ortamda 11 Ekim 2021- 15 Ekim 2021 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Sağlık Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden yapabilecektir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

 

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...