Gündem

Muhalefetin gündeminde yine erken seçim vardı!

Muhalefetin gündeminde yine erken seçim söylemleri vardı. Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu, Özgür Özel ve Yavuz Ağıralioğlu aynı gerekçelerle istedi erken seçim olmasını… Davutoğlu Devlet Bahçeli’nin memleketinden hodri meydan diyerek, Ali Babacan Batman’dan yaptı seçim çağrılarını…

Muhalefet erken seçim talebini artık daha sık ve daha net dillendiriyor. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu bu kez MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin memleketi Osmaniye’den seslendi. Hodri meydan!.. Gelecek seneye erken seçimlere gidin, gücünüzü görün dedi. Seçim sandıkları artık daha sık dillendirildi…

Muhalefet erken seçim söylemlerinde vites artırdı. Ali Babacan İktidarın aldığı kararları eleştirerek, Davutoğlu Tarih vererek, önümüz yıl diyerek meydan okudu. Ahmet Davutoğlu erken seçim düellosunu bu kez MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin memleketi Osmaniye’de yeniledi.

DAVUTOĞLU: HODRİ MEYDAN

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ‘’Türkiye’de genelde erken seçim çağrısını Devlet Bahçeli yapar. Bizde şimdi memleketindeyiz. Yapsın erken seçim çağrısını görelim buradan. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Sayın Devlet Bahçeli’ye çağrıda bulunuyorum. Sizin yaptığınız seçim anketlerinde bilmem yüzde kaçta görünüyorsanız!.. İşte hodri meydan!.. Gelecek seneye seçimlere gidin ve Gelecek Partisi’nin gücün sandıklarda görün… ’’ dedi.

ÖZEL: SEÇİMLERİN ÖNÜNÜN AÇILMASI, ELZEMDİR

CHP Milletvekili Özgür Özel ‘’Artık çare, milletin meseleye el koymasıdır. Demokrasilerde seçim yolu ile olur… Seçimlerin önünün açılması, elzemdir. Bahçeli’nin, ülke bu hale geldiği halde hükümete izahsız bir destek vermesi anlaşılır gibi değildir. Gerçekten de milliyetçilerse, AK Parti zulmünden Türkiye’nin kurtulup önünü açmaları gerek.’’ dedi.

AĞIRALİOĞLU: DEVLETİN YENİ BİR GÜVENE İHTİYACI VARDIR

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu ‘’Devletin yeni bir güvene ihtiyacı vardır. Bu yüzden erken seçim diyoruz! Devamlı seçim istiyor olmamız ülkenin yönetilemediğinden… ’’ dedi.

BABACAN: SEÇMEN İRADESİ YOK SAYILIYOR

Babacan Batman’dan AKP’den gelen 3 yıl temiz hizmet dönemi mesajlarına fezlekeler, kayyum atamaları ve tutuklamaları örnek verdi. Seçmen iradesi yok sayılıyor dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ‘’İddialı konuşuyorum… Şu anki hükümetten çok daha iyi 10 tane daha hükümet çıkarırız. Her konuda… Seçme ve seçilme hakkı ayaklar altına alınmış durumda.  ‘’ dedi.

Muhalefet hükümetin politikalarını eleştirerek erken seçim çağrılarını yeniliyor. Seçim sandıkları artık daha sık dillendiriliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu