Gündem

KHK ile işten atılanlar 1 hafta içerisinde görevine iade edilecekler!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KHK ile işten atılanların, iktidara geldiklerinde bir hafta içerisinde görevlerine iade edileceğini söyledi. İlk seçimlerde Allah’ın izniyle iktidarız diyen Kılıçdaroğlu, KHK’lıların göreve iade edilmesi konusunda ”Sorunların çözümünün merkezinde Türkiye Büyük Millet Meclisi var. Kanun Hükmünde Kararname ile görevlerine son verilenler hiç kimse merak etmesin. Yargı kararları ile 1 hafta içinde tamamını görevlere iade edeceğiz. Hiç kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz. İlk seçimde inşallah iktidarız ve beraber bu mücadeleyi yapacağız” dedi.

Gündeme dair konu başlıklarını değerlendiren Kemal Kılıçdaroğlu, bazı önemli açıklamlarda bulundu. İşte, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından bazı satır başları;

OYLARINIZA DEĞİL SORUNLARINIZIN ÇÖZÜMÜNE TALİBİZ

Ben gittiğim yerde, vatandaşlarla yaptığım toplantılarda şunu söylüyorum, ben sizin oyunuza değil sizin sorununuza talibim. Çünkü bu ağır yükü ortadan kaldıracak, sağlıklı ve tutarlı politikacıları ortaya koyacak partinin adı Cumhuriyet Halk Partisidir ve biz bunu yapacağız, yapmak zorundayız. Tarihin bize yüklediği böyle bir sorumluluk var.  Onlar sorunlardan kaçıyorlar, sorunların dillendirilmesini de istemiyorlar.

Bütün sorunları çözülebilir. Çözmeyenler aslında devletin nasıl yönetilmesi gerektiğini bilmeyenlerdir. Sorunlar baskıyla çözülmez, tehditle çözülmez, sopayla çözülmez. Sorunlar akılla çözülür, mantıkla çözülür, birikimle çözülür, deneyimle çözülür ve daha da önemlisi planlamayla çözülür. Sorun varsa sorunu nasıl çözeceğinizi oturursunuz konuşursunuz, planlarsınız ve sorunu çözersiniz.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...