Personel Alımı

Milli İstihbarat Teşkilatı mühendis alım ilanı yayımladı!

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) kendi kariyer sayfası üzerinden mühendis alım ilanı yayınladı. İlana göre MİT, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere, aşağıda belirtilen niteliklere sahip mühendis alımı yapacak. MİT mühendis alımı başvuru şartları, başvuru ekranı, başvuru formu ve diğer tüm detaylar aşağıda verilmiştir.
Yurtdışı ve yurtiçinde istihbarat faaliyeti yürüten Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı, yayımladığı mühendis alım ilanı ile ilgili şu bilgilere yer verildi;

İŞ TANIMI

Mühendisler; sinyal ve görüntü analizi, coğrafi bilgi sistemleri, haberleşme sistemleri, yazılım ve donanım, ağ güvenliği ve yönetimi, veri tabanı sistem ve uygulamaları konularında araştırma, geliştirme, tasarım ve iyileştirme faaliyetleri yürüten çalışanlarımızdır.

Mühendis branşına başvurabilmek için aşağıdaki temel şartların sağlanması gerekmektedir:

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
34 yaşını doldurmamış olmak,

Bilgisayar, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, matematik veya fizik mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak (Yurt dışı mezuniyetlerinde YÖK denkliği aranmaktadır)
Sınav sonuçları 2017 yılı ve sonrasına ait olmak üzere İngilizce dilinden 60 veya üzeri YDS puanı almış olmak ya da 60 veya üzeri YDS puanına karşılık gelen TOEFL IBT sınav sonucuna sahip olmak (TOEFL IBT’nin YDS puan eşdeğerliği www.osym.gov.tr üzerinden öğrenilebilir).

Yukarıda belirtilen şartları sağlamayanların başvuruları değerlendirmeye alınmamaktadır.

YETENEK GEREKSİNİMLERİ

Teknoloji ve yenilikleri takip edebilme,
Güçlü iletişim becerilerine sahip ve ekip çalışmasına yatkın olma,
Analitik düşünce yapısına sahip olma,
Çözüm odaklı çalışabilme,
Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilme,
Stres altında çalışabilme,
Gerektiğinde saha koşullarında çalışma ve seyahat engeli taşımama,

Ketumiyet gibi kişisel özellikler mühendislerde aradığımız diğer önemli nitelikler arasında yer almaktadır.

MİT MÜHENDİS ALIMI ÖZEL ŞARTLARI

Alanında staj süreleri hariç en az 2 yıl çalışmış mühendislerin başvuruları öncelikli olarak değerlendirmeye alınmaktadır. Ayrıca, iyi derecede İngilizce bilgisine sahip olunması tercih sebebidir.

İŞ BAŞVURUSU

Personel alımı başvuruları, MİT kariyer sayfası üzerinden online şeklinde yapılacak olup, adayların bu ilana başvuru yapmaları için özgeçmişlerini doldurmaları ve sonradan aşağıda belirtilen linke tıklayarak başvuru ekranından kayıt işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Özgeçmiş başvuru formunu görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

İlana hemen MİT Kariyer sayfası üzerinden başvuru yapmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...