Gündem

Milli Eğitim Bakanı Özer’den kaymakam olayı ile ilgili dikkat çeken mesaj!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, isim vermeden Artvin’in Kemalpaşa ilçesi Kaymakamı Faruk Saygın olayı ile ilgili dikkat çeken bir mesaj yayımladı. İddalara göre Kaymakam Faruk Saygın, okul ziyaretlerinde girdiği bir sınıfta öğretmen elini uzatarak kaymakama hoş geldiniz demiş ve kaymakam buna karşılık olarak ”haddi bil. dışarı çık” diyerek kapı dışarı etmiş.

Bu iddia bugün Türkiye’nin gündeminin neredeyse birinci başlığı oldu ve öğretmeni kapı dışarı eden kaymakama büyük tepkiler yağdı. Bunun üzerine önce Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ardından Artvin Valiliği kaymakam olayı ile ilgili şu mesajı paylaştı;

Vali, kaymakam, hizmetli, temizlikçi, öğretmen veya doktor… Kimsenin mesleği kutsal değildir. İşini en iyi kim yapıyorsa o üstündür. Bir de ‘had’ diye bir kavram var çoğu kişinin bilmediği onu da bilmek ahlakı yüceltir.

Artvin Valiliği tarafından, Kemalpaşa ilçesinde Kaymakam Mehmet Faruk Saygın’ın, ziyaret ettiği lisede ‘hoş geldiniz’ diyerek kendisine elini uzatan öğretmeni ‘Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle’ diyerek kovduğu iddiasına ilişkin açıklama yapıldı.

Konu ile ilgili inceleme ve araştırma devam etmektedir

Okulda istenmeyen olayın yaşanmasının üzüntücü verici olduğu, başlatılan inceleme ve araştırmaların sürdüğü belirtilen yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“29.09.2021 Çarşamba günü Kemalpaşa Kaymakamımız ve Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün, Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi Özel Eğitim Sınıfını ziyaretleri esnasında, bizleri derinden üzen hadise ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. Kemalpaşa Kaymakamı, öğrencilerle sohbet ettiği sırada sınıfa sonradan giren ve daha sonra sınıf öğretmeni olduğu anlaşılan kişinin elini uzatarak tokalaşma isteğini, pandemi kuralları gereği eli göğsünde selamlaşarak karşılamış, öğretmen olduğu sonradan anlaşılan kişinin ısrarı neticesinde kaymakamımızla öğretmenimiz arasında bizleri de üzen, istenmeyen bir diyalog meydana gelmiştir. İlçe Kaymakamına gerekli tembihat yapılmış, konu ile ilgili inceleme ve araştırma devam etmektedir”

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...