Personel Alımı

AFAD 1800 personel alımı başvuruları ne zaman başlıyor? Başvuru şartları nelerdir?

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere 1800 personel alımı yapacak. AFAD bünyesinde en az lise, önlisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden bay-bayan personel alımı yapılacak olup, alınacak kadrolara ilişkin yapılan açıklamalara göre; farklı branşlardan sağlık personelleri, yine farklı branşlardan öğretmen, mühendis, tekniker, teknisyen alımı ile hizmetli gurubundan temizlik personeli, güvenlik görevlisi, aşçı ve aşçı yardımcısı ve vasıflı vasıfsız işçi alımı yapılacaktır.

Peki, AFAD personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak? AFAD iş başvuru şartları nelerdir ve başvurular nereye nasıl yapılacak? İşte detaylar…

AFAD Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, memur-işçi kadrolarına 1800 personel alımı yapılacak. İş başvuruları kariyer kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresinde e-devlet üzerinden online olarak yapılacaktır.

Açılacak yeni kadrolar Cumhurbaşkanlığı tarafından kabul edildi ve Resmi Gazete’de yayımlandığı gün iş başvuruları başlayacak (20 Ekim 2021 tarihine kadar yayımlanması bekleniyor) ve yayınladığı tarihten itibaren ilan başvurusu 15 gün devam edecektir. yukarıda belirtilen kadrolardan hangi meslekten kaç personel alımı yapılacağına dair kesin bir bilgi yoktur. AFAD tarafından yayınlan güncel ilan bu sayfada yayımlanacak ve başvuru şartları (KPSS şartlı veya KPSS şartsız mı olacak? Yaş şartı var mı?) gibi tüm detaylar yine bu sayfada yer alacak.

AFAD tarafından yayımlanan resmi ilandan anında haberdar olmak için aşağıda belirtilen Twitter ve Facebook hesabımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Twitter Hesabımız: https://twitter.com/IlanlarKamu

Facebook Hesabımız: https://www.facebook.com/kamuisilanlari.net

 

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...