Teknoloji

Gmail, YouTube ve Haritalar uygulamaları artık bu telefon cihazlarında çalışmayacak!

Teknoloji devi Google, bugünden itibaren Android’in eski sürümünü kullanan milyonlarca eski telefondan Google Haritalar, Gmail, YouTube, Play Store ve diğer bazı popüler uygulamalar için desteğini çekeceğini duyurdu.

Kullanıcılar bu uygulamaları kullanmaya çalıştıklarında oturum açamayacaklar. Mint raporuna göre, Android 2.3.7 veya daha eski sürümleri çalıştıran akıllı telefonlar artık Google’ın uygulama paketini kullanamayacak.

Google’den yapılan açıklamalarda “Kullanıcılarımızı güvende tutmaya yönelik devam eden çabalarımızın bir parçası olarak Google, 27 Eylül 2021’den itibaren Android 2.3.7 veya daha eski sürümleri çalıştıran Android cihazlarda oturum açılmasına izin vermeyecektir. Cihazınızda 27 Eylül’den sonra oturum açarsanız, Gmail, YouTube ve Haritalar gibi Google ürünlerini ve hizmetlerini kullanmaya çalıştığınızda kullanıcı adı veya şifre hataları alırsınız” denildi.

Google, cihazlarını destekliyorsa, uygulamalarını ve hizmetlerini kullanmaya devam etmek için kullanıcılardan Android 3.0 veya sonraki bir sürüme güncelleme yapmalarını istedi. Android işletim sisteminin daha yeni sürümlerine güncelleme yapamamak, uygulamalara erişmeye çalışırken oturum açma hatalarına yol açacağını söyledi.