Kültür Sanat

Dünya sinema sevenlerine kötü haber!

Dünya sinemalarının çoğunun, Covid-19 yüzünden tam kapasite açılmayan sinema salonlarından dolayı önümüzde ki yıla kadar yayınlanmayacağı bildirildi. Christopher Nolan bilim kurgu gerilim filmi Tenet’in Ağustos ayında ılık gişe sonuçlarını yayınlamasından sonra gelen Cineworld’ün kapatma kararı kolayca bir domino etkisine yol açabilir.

SİNEMA SEYİRCİLİĞİNİ SONSUZA KADAR KAYBEDEBİLİRİZ

Wonder Woman 1984 yönetmeni Patty Jenkins, bu hafta sinemaların kapatılmasının geri döndürülemez bir süreç olmayacağı konusunda uyarıda bulunarak sinemaseverlere şu kötü haberi verdi;
“Sinema seyirciliğini sonsuza kadar kaybedebiliriz. Müzik endüstrisinin başına gelen, kârlı olmayacak bir şey yaparak tüm endüstriyi parçalayabileceğiniz türden bir şey olabilir’’ dedi.

KALDIRILAN FİLMLER

Godzilla vs Kong, Ghostbusters: Afterlife ve Disney’s Cruella, 2021’e kaydırılan diğer büyük filmlerden sadece üçü ve doğal etkisi 2022’nin de oldukça meşgul göründüğü anlamına gelirken, gelecek yıl pozitif olarak aşırı yüklenmiş görünmeyi bırakmadı.

2021’de kısa bir süre içinde çok sayıda bilimkurgu, fantastik ve süper kahraman filmi çıkacağıda gelen bigiler arasında…

Covid sonrası dünya, kendi baloncuğunuzun dışındaki diğer insanlarla herhangi bir etkileşimin korkulacak bir şeye dönüştüğü bir yer olacak mı? Hepimiz evlerimizde nerede oturuyoruz ve çevrimiçi etkileşimde bulunuyoruz? Bu kulağa korkunç bir distopik vizyon gibi geliyorsa, bu, yeni yakalanıp çok uzak olmayan geleceğinize taşınan bir şeydir. Tıpkı şu anda diğer tüm filmler gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.